Güncel
Giriş Tarihi : 03-02-2020 10:15   Güncelleme : 03-02-2020 14:51

KORONA VİRÜSÜ! KAZANAN HEP ABD OLUYOR

Biyolojik savaş mı, Kimyasal savaş mı yok sa ekonomik savaş mı? Bizde bir söz vardır, “körün aradığı bir göz Allah verdi iki göz” gözümüzü açmalı uyanık olmalıyız. Mümin bir delikten iki kez ısırılmaz!!!

KORONA VİRÜSÜ! KAZANAN HEP ABD OLUYOR

Konuyu bu başlıklarıyla inceleyelim. Yakın zaman önce ülkemizde baş gösteren Kuş gribi, deli dana hastalığı buna en güzel örnek. Ne kadar ilginçtir ki  Çin ekonomisinin dünyaya yayıldığı bir ortamda böylesi bir virüsün ortaya çıkması tesadüfle açıklanamaz…

Ortalık toz duman iken böylesi bir ortamda gerek kişilerce gerekse devletler tarafından komplo teorilerinin üretilmesi kaçınılmaz…

Günümüzde Amerika ile Çin arasında çok büyük ekonomik savaşın olduğu bir ortamda birdenbire KORONA virüsü hastalığı ortaya çıktı!

GÖÇMEN KUŞLAR AVRUPA’YA UÇMUYOR MU?

Sırasıyla ; 

-Türkiye 1996-97-2003 ve 2005  yıllarında ortaya çıkan kuş gribi  ve deli dana  hastalığı çıktı ya da çıkartıldı… Beyaz et ihracatçıları ülkeler son derece etkilendi. Dünya risk haritası çıkartıldı. Bunların içerisinde KORE-VİETNAM-JAPONYA-TAYLAN-KAMBOÇYA-ENDONEZYA-ÇİN-MALEZYA-RUSYA-KLAZAKİSTAN-MOĞOLİSTAN-TÜRKİYE-ROMANYA VE HIRVATİSTAN… Öylesine komik ki Balkanlarda başlayan bu hastalık Avrupa’ya sirayet etmedi! Göç eden kuşlar vasıtasıyla bulaştığı propagandası yapılan algı operasyonu ile bizi buna inandırmaya çalıştılar. Peki sorarım size bu göçmen kuşlar Avrupa’ya uçmuyor mu???

İşi derinliğine araştırdığımızda hedefin beyaz et şirketleri olduğu ortaya çıkıyor. O günlerde Amerika’da bu yüzden 65 milyon dolar zarar uğradığı raporlarda yer aldı.Bu zarar bir yerlerden tahsil edilmeli değil mi?  Ülkemizde bir çok beyaz et üreticisi şirketler kapandı, ülkemize turist gelişi sekteye uğradı. Ülkemizin o dönemdeki zararı 300 milyon TL oldu.Burada istihdamı da unutmayalım. Kaç bin kişi işsiz kaldı.

Başka bir örkede İngiltere’den. Deli dana hastalığı… İngiltere hükümeti bunun sonucunda 15 milyon antivairal, 3 milyon aşı ithal etti. Bunların ışığında Çin’deki meseleye bakalım. Bakıldığında tıp doktorlarınında açıkladığı gibi bir tür grip hastalığı.

ALGIYA BOYUN EĞMEYELİM. ÇİN’DE MEZARLIK YOKTUR ÖLÜLERİ YAKARLAR

Burada işin 2 boyutu ortaya çıkıyor.

-Startejik boyutu

-Komplo teorileri boyutu

Genel olarak bu tür olaylar aklımıza hemen bunun bir kimyasal saldırı mı, bu bir biyolojik saldırı mı? Çin’deki olaya baktığımızda her ikisi de değil. Gelinen bu noktada Çin kendi içerisindeki bir kenti muhasara altına aldı giriş ve çıkışlar yasaklandı. Bu günlerde Çin’de Çin yılbaşısı var. Ortalama olarak bu tür yılbaşılarda, milli bayramlarında Çin’liler kentlerden kırsala seyahat ederler. Bu rakam 350 ila 500 milyon arasında değişkenlik gösterir. Burada şunu hemen belirtmekte fayda var. İnternet ortamında öyle bir algı pompalanaıyor ki sözde Çin’de 40 bin çinli ölmüş, toplu mezarlara gömülmüş ! Böyle bir şey olmuş olsa dünya artık ileri teknoloji sayesinde başka devletler tarafından uydular aracılığı ile izlenebilmekte. Hepsi fasa fiso. Zira Çin’nin 5 bin yıllık tarihi içerisinde, arkolojik kazılarda Çin’li iskelet mi bulundu? Yani  hiçbir zaman mezarlık olmamıştır çünkü Çin’de insanları yakarlar…  

ÇİN KÜLTÜRÜNDE AKREP,YILAN,ÇIYAN,YARASA 5 BİN YILDIR YENİYOR

Diğer konuya dönelim. Hastalık yiyeceklerden bulaştı!!! Yahu Çin’in 5 bin yıllık geçmiş tarihi içerisinde Çin’liler her zaman akrep, yılan, yarasa vs.  yediler. O halde Corona virüsü neden şimdi?

Çin kültürüne baktığımızda Çin’de sağlık, tedavi meselesi sıkıntılıdır. Çin devleti Çin’li hastalanmasın diye önlemler almıştır. Örnek verecek olursak hiçbir Çin’li buzdolabından soğuk su içmez, içirtemezsiniz… ya ılık su içer ya da sıcak su…Onların farklı beslenme kültürleri vardır. Bu komplo teorilerini ortaya atmadan önce Çin kültürünün iyi bilinmesi gerekir.

VİRÜS ABD’NİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜ

Konumuzu toparlayacak olursak;  batı medyası bu tür algı yaparak Çin ekonomisine ağır bir darbe vuruldu. İç turizm zorunlu olarak kesildi. Çin’liler bu tür milli bayramlarında ( Yılbaşı) Çin’liler alışveriş çılgınlığı yapar. Örneğin  11 Kasım’da  Ali Baba sitesinde  11 dakikada yapılan alışveriş cirosuna baktığımızda işin boyutunu daha net görebiliriz. Tabi bu virüs sebebi ile ülkeye turist gitmiyor.Çin’den yurt dışına çıkmıyor. Borsa dalagalanma yaşadı ve nihayetinde borsa kapandı. Sadece Çin değil çevresindeki bütün yakın ülkeler etkilendi şimdi soru şu?

KAZANAN  HEP ABD OLUYOR

Bu yaşananlardan kim ya da kimler kazanıyor? Bunlardan kazanan ilaç şirketleri diğeri de ABD… Bugün çevre ülkeler olan  Honkok, Taylan, Bankok’da bulunduğunuzu varsayın. Nereye koşuyorsunuz? Eczaneye… Ne arıyorsunuz maske! Peki bu maskeleri hangi uluslar arası şirket yaptı?  3M şirketi… Bu şirket nerenin? ABD’nin ve bu şirket şimdi YOK satıyor. Bu sadece bir maske… Peki aşı’yı kim üretiyor,kim satıyor,bunları Çin’e kim verecek? Çin’de zaten varolan yiyecek sorunu daha da büyüdü. Peki Çin’in ithal edeceği olanlar ne olacak? Dolayısı ile Çin’in ekonomisi müthiş ağır bir darbe aldı. O kadar ilginçtir ki işte Çin ile ABD arasındaki ekonomik savaş konuşulurken bu gelişmeler yaşandı. Peki İpek yolu projesi bundan sonra ne olacak?

Tüm bu yaşananların ardından bize düşen,ülkemize düşen buradan ders çıkarmak olmalı…