Güncel
Giriş Tarihi : 31-01-2020 09:31   Güncelleme : 03-02-2020 14:54

KIZILAY - SANDIK DARBESİ!

Hilali Ahmer!!! Maalesef son günlerde yaşananlar ülkenin nereden nereye geldiğinin en bariz göstergesi. Kurumlara güvenin kalmadığı bir ortam en çok kimin işine yarar?

KIZILAY - SANDIK DARBESİ!

Gören elinde sihirli değnek var sanır

Gelişmeleri incelediğimizde kötü gün dostu Kızılay, 2014-2015 ve 2016 yıllarında topladığı bağış miktarı 54 ile 80 milyon liralardan 2017-2018-2019 yıllarında bağış miktarlarındaki arrtış milyar liralara ulaşmış. Bakan, mevcut başkanın elinde sihirli değnek var sanır… Bakalım öyle mi?

Sahte kahraman

Habertürk ekranlarına çıkan Kızılay genel başkanı moderetörün sorularını cevaplarken öyle bir cevap verdi ki bağış miktarının nasıl arttığını!!! Açığa vurduğu gibi ülke maliyesinin topladığı vergi gelirlerinin niçin ve nasıl azaldığının da sorusu cevap buldu. Kendisini bulunmaz hint kumaşı gibi gören Kızılay başkanının son söylediği, “ başkanlığı bıraktığımda kurban keseceğim!!!” seni tutan mı var başkan zaten bu rezilliğin ardından en doğru yol istifa etmek olacaktır… Tabi bu cesaret sende var ise…

Vergi kaçırma değil vergiden kaçınma!

Kızılay’ı iredelemeye devam edelim. Kerek Kınık’ın Kızılay başkanı olmasının ardından Kızılaya yapılan bağışların anormal düzeyde artışının perde arkasında kurumların vergi kaçırmasına aracılık etmesinden kaynaklandığı ortaya çıktı. Nasıl mı?

Hülleyi çok iyi biliyorlar

-Ankara merkezli gaz dağıtım şirketi elde ettiği kardan ülke maliyesine vergi vermesi gerekirken Kızılay’a şartlı bağışta bulunarak vergi avantajı sağlamakta, devletin kasasına girmesi gereken ve devlet eliyle yapılacak yatırımlara vesile olacak olan vergi paraları katakulle ile şaibeli derneklerin kasalarına akıtıldı.

Aklımızla dalga geçiyor

Başkan kınık bunu TV ekranlarından milletin gözünün içine baka baka; “ bu vergi kaçırma değil vergiden kaçınma!” olarak izah etti bununla yetinmeyen başkan Kınık, böylesi bir resmi belgenin kamuoyuna izinsiz taşınmasının gayri ahlaki olduğunu söyleyerek ahlak dersi vermeye kalktı.

Biz bunu hak ediyor muyuz?

Tüm bu yaşananlar  vatandaşların kurumlara olan güvenini zayıflattı. Dahasi kurumda maaş alan yöneticilerin aldıkları maaşların üst düzey devlet görevlilerinin aldığı maaşlardan çok daha yüksek olması da cabası. Asgari ücretle yetinmeye, geçinmeye çalışan bu necip milletin “devlet sağolsun” söyleminin tersine aile bireylerinin de aynı kurumda yüksek maaşla istihdam edilmesi başlı başına bir felaket.

Kayyum atamak için ne bekleniyor?

Devlet bu yaşananlara hala sessiz.. Ona düşen Kızılay’a kayyum atamak ve yolsuzluk yapanları, bağışlara aracılık yaparak devleti vergi üzerinden zarara uğratanları adalet önüne çıkartmak olmalıdır.

Sandık darbesi!

Hülasa sözümüzü Şevki Yılmaz’ın sözü ve söylemi ile bitirelim.  Diyorlar ki ülkede darbe olacak. Evet olacak amma bu darbe belli kurum ve kuruluşların darbesi olmayacak bu darbeyi millet sandıkta yapacak…