Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2020 17:03   Güncelleme : 30-01-2020 17:03

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Serbes gazetemizi ziyaret etti

Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes Gelecek Partisi Hendek temsilcisi Fatih Sunman ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret etti.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Serbes gazetemizi ziyaret etti

SİYASET KÜLTÜRÜ

Farklı bir siyaset kültürü anlayışı ile yola çıktıklarını vurgulayan Serbes, “ günümüzdeki siyasilerin ayrıştırıcı sözleri ve yüksek perdeden konuşmaları halk tarafından rağbet görmemesi bir yana tam tersine tepki çekiyor” dedi.

GERÇEK DEMOKRASİ VE ADALET

Gençlerin işsizlikten bunalıma düştüklerini ifade eden İl Başkanı Serbes;  “halkın içersindeyiz. Alnımız ak bir şekilde geziyor vatandaşlarımızı dinliyoruz. İnsanlar mevcut siyasilerle bu işin yürümediğini ifade ediyor ve partimizi umut olarak görüyorlar. Bizlerde bu amaç uğruna yollara düştük. Partimize her siyasi görüşten vatandaşlar katılım sağlıyor. Bu anlamda Gelecek Partisi olarak  partimiz  vatandaşlarımızı  bir potada buluşturup sentezleştiren bir parti. Bu yolda bizler kişlerin siyasi görüşüne, etnik kökenine, varlıklılığına, yokluğuna bakmaksızın önce ülkem anlayışı doğrultusunda hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızdan büyük teveccüh gören partimiz gerçek demokrasiyi önce parti içerisinde sonra toplum içerisinde sağlam bir yapıya kavuşturacak, milletimizin umudu noktasında vatandaşlarımızı ötekileştirmeksizin hizmete taliptir. Bunu halk görüyor ve ilk seçimde bu görüş sandıkta karşılığını bulacağına gönülden inandığını ” ifade etti.

EKONOMİ

Ülkenin ekonomik olarak zor günler geçirdiğinin altını çizen Serbes; “  sistemin maliye bakanı damadın kendi uzmanlık alanı olmamamsına rağmen hazinenin başına getirilmesi bırakın vatandaşı kendi partililerinden bile tepki görüyor” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM

Sakarya Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, ülkenin siyasi geçmişinin yeni başkanlık sistemi istikametinde yok sayıldığını belirterek; “  ülkemizin siyasi sistemi  siyasi kültür ve anlayış başkanlık sistemi nedeniyle erozyona uğradı. Başkanlık sistemi ile işlerin yürümediği aleni olarak ortada o nedenle gecikilmeksizin  yapılacak bir erken seçim ile  güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmelidir” diye konuştu.

DEVLET VE YEREL YÖNETİM DEPREME ODAKLANSIN

Hükümetin deprem konusunda sınıfta kaldığını vurgulayan Serbes, “  bir Sakarya’lı olarak yaşadığımız depremin ardından vatandaşa  geçici olarak yüklenen iletişim vergilerinin kalıcı hale getirildiği toplanan iletişim vergileri deprem harici yatırımlarda kullanıldı. Yeni deprem yönetmeliğine uygun yapılan yapılarda bir sorun yaşanmazken çok sayıda vatandaş da ağır hasar almış binalarında görsel rütuşlar yaparak yıkılması acil zaruret olan binalarını kullanır haldeler. Bu Sakarya’mız adına hem üzücü hemde düşündürücüdür. Devlet ve yerel yönetimler ivedilikle bu konuya odaklanmalı yarın yaşanabilecek felaketlerin önüne geçmelidirler” uyarısında bulundu.

SAKARYA-HENDEK-DHA-AHMET ÇİLECİ-FOTOĞRAFLI