Güncel
Giriş Tarihi : 24-01-2020 14:11   Güncelleme : 28-01-2020 10:24

OKKAN KABRİ BAŞINDA TÖRENLE ANILDI

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yaparken 24 Ocak 2001 tarihinde 5 meslektaşı ile birlikte Diyarbakır Sezai Karakoç bulvarında teröristlerce kalleşçe şehit edilen şehit Ali Gaffar Okkan şehadet şerbetini içmesinin 19 cu yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

OKKAN KABRİ BAŞINDA TÖRENLE ANILDI

YOĞUN KATILIM

Törene, şehidimizin ailesi, kızkardeşleri,devre ve mesai arkadaşları Sakarya valisi Ahmet Hamdi Nayır, MHP Sakarya Milletvekili ve MHP Gurup  başkanı Muhammet Levent Bülbül, MHP Düzce milletvekili  Ümit Yılmaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Kaymakamı  Halil İbrahim Acır, dönemin Diyarbakır valisi  Cemil Serhatlı, Hendek Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Sakarya eski milletvekili Ali İnci, ilçemizdeki siyasi parti ve STK temsilcileri, mahalle muhtarları, dernek yöneticileri ile birlikte ilçe halkı katıldılar.

TÜM TÜRKİYE’NİN ÖRNEK ALMASI GEREKEN BİR İSİMDİR

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan törende konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlui katılımcıları sevgi saygı ve muhabbetle selamladı ve ; “  Diyarbakır ilinde görevi başında 5 meslektaşı ile birlikte şehit edilen emniyet müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın doğduğu bu topraklarda bir kez daha sizlerle beraber olmaktan mutluluğunu yaşıyor şehidimizi saygı ve dua ile anıyorum. Şehrimizin ve ülkemizin en öenmli değerlerinden biri olan Okkan, son görev yeri olan Diyarbakır’da kurduğu kardeşlik köprüsü ile necip milletimizin gönlüne taht kurmuştur. Yüzbinlerce Diyarkakır’lının gönlünde sevgiyle yaşattığı Okkan, yaptıklarıyla hepimizin ve tüm Türkiye’nin  örnek alması gereken  bir isim olmuştur.

ŞEHİTLERİMİZİN MEKANI CENNET RUHLARI ŞAD OLSUN

 Ülkemizin birlik ve beraberliğinne kastedenlerin planlarını bozan Diyarbakır’lıların Gaffar Babası milletimizin kalbinde daima yaşayacaktır. Bu vatan için binlerce evladını şehit olarak toprağa veren aziz Türk milleti bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkmaktadır. Destanlarla dolu tarihimizde milli ve manevi değerlerimizin ışığında ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşıyacağız. Ali Gaffar Okkan’ımızı ve şehitlerimizi asla unutmayacağız. Rab’bin Bayrağımızı indirmesin, ezanımızı dindirmesin, hepinizden Allah razı olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet ruhları şad olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

ETRAFINDA SEVGİ ÇEMBERİ OLUŞTURAN ŞEHİDİMİZ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR

Anma töreninde kürsüye gelen Hendek Kaymakamı Acır’da yaptığı konuşmasında; “  değerli Hendekliler,  öncelikle şehidimiz Ali Gaffar Okkan’ı anma törenine teşrifleriniz için teşekkür ediyor  hepinize saygılar sunuyorum” dedi. Acır; “ bu gün Hendek için müstesna bir gün. Çünkü ilçemizin yetiştirdiği çok değerli bir devlet adamının  aziz şehidimiz emniyet müdürümüz  Ali Gaffar Okkan’ın şehadetinin  19 cu yıl dönümünde onu çok sevdiğimizi  ve hiçbir zaman unutmayacağımızı bir kez daha ifade ediyor gönüllerimizde yerini almıştır. Aziz şehidimiz ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne  tıpkı yaşarken olduğu gibi vefatından sonra da çok büyük katlılar vermeye devam etmiştir.  Görevini layıkı ile yapan  ve bu süre içerisinde etrafında sevgi çemberi oluşturan şehidimiz vatandaşlarımızın gönüllerinde  sonsuza kadar vefa ve sevgiyle yer almaya devam edecektir. Aziz şehidimizi rahmet,minnet ve sevgiyle anıyor , emanetinin bekçisi olacağımızı ifade ediyor hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

VATANIN HER KARIŞ TOPRAĞI BENİM VATANIMDIR SÖZÜ SÖZDEN İBARET DEĞİLDİR

Sakarya MHP Milletvekili ve TBMM Gurup başkanı Levent Bülbül’de törende yaptığı konuşmasına katılımcıları sevgi v saygıyla selamlayarak başladı. Bülbül; “  şehidimiz Okkan ve 5 değerli meslektaşının şehadete erdiği bu günde kabri başında kendisini saygıyla ve rahmetle anıyorum. “ diyen Bülbül törene genel başkan Devlet Bahçeli’nin de davetli olmasına rağmen yoğun program nedeniyle  bu programa iştirak edememiştir. Onlarında bu konudaki temenni ve düşüncelerini aynı şekilde dile getirmek istediğini ifade etti.  Bülbül, şehidimize atfen Okkan’nın devlet adamlığının , vatana ve millete bağlılığın nasıl olduğunu gösterdiğinin altını çizen Bülbül; “ vatanın her bir karış toprağı benim vatanımdır” sözünün sadece sözden ibaret olmadığını vurgulayarak; “  bu sözün hayata nasıl geçildiğini hepimize öğretmiş olan örnek bir şahsiyettir.” Dedi

OKKAN BEDELİ CANIYLA ÖDEDİ

Bülbül, Şehit Okkan’ın terörün hedefi olması  tesadüfü bir mesele değildir. Türkiye’de özellikle görev yaptığı bölgelerde terörün en vahşice hüküm sürdüğü bölgelerde sivil, sosyal hayatı, oralarda yaşamayı imkansız hale getirmek noktasında yapılan bütün faaliyetlere karşı orada hayatı normalleştiren, insanlarla, vatandaşıyla barışık, gittiği her yerde bir hemşehri anlayışı ile o bölgenin insanıymış, akrabasıymış gibi , komşusuymuş gibi hareket edebilmenin mutklaka bir takım bedelleri  oluyordu. Ne yazık ki Ali Gaffar Okkan şehidimiz o bedeli  ödemiştir. 

TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Türkiye’de dün olduğu gibi bugün de terörle mücadele büyük bir kararlılıkla büyük bir cesaretle yürütülmektedir. Bugünlerde yapılan bu mücadelede bizlere en büyük cesaret kaynağı tabiki şehitlerimizdir. Bizler inşallah bu gün de yarın da  Türk milletine hangi bölgeden hangi yöreden olursa olsun tüm insanlarımıza hep beraber  82 milyon Türk milletine sahip çıkacağız. Ona yönelen bütün tehdit ve tehlikelere karşı  yılmadan yıkılmadan büyük bir cesaret ve moralle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile başta şehidimiz Ali Gaffar olmak üzere beraber şehit olan 5 meslektaşını ve bütün şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor , yakınlarına, Sakarya’mıza ve Türk milletine yeniden baş sağlığı diliyorum” dedi.

OKKAN TOPRAĞA DEĞİL GÖNÜLLERE GİRDİ

Kürsüye gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de yaptığı kısa konuşmasında şehidimize rahmet diledi ve  bazıları toprağa girerken şehit Ali Gaffar Okkan Türk Milletinin gönlüne girmiştir” diye konuştu.

HUZUR İÇERİSİNDE YAŞIYORSAN BUNU ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ

Törende Sakarya valisi Nayir’de yaptrığı konuşmasında; “  bu gün burada bu toprakların yetiştirdiği ve bu toprakların onuru olan Ali Gaffar Okkan’ı n şehadetinin 19 uncu yıl dönümününde bütün şehitlerimizi  anmak için toplandık.  Yüzyıllardır bu topraklar üzerinde huzur içerisinde yaşıyorsak, mukaddesatımız güvence altında ise namusumuz emniyet altında ise, bayraklarımız dalgalanıyor, minarelerimizde ezanlarımız okunabiliyorsa  bunu biz şehitlerimize borçluyuz. Bu topraklar onların kanlarıyla kazanıldı bugün bize emanet. Bizler bu şehitlerimizin haklarını ödemekten aciziz. Bu topraklarını onuru, gururu olan Ali Gaffar Okkan şehidimizde bugün kabri başında anıyor Allah rahmet  eylesin. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi  saygıyla hürmetle anıyorum” dedi.

SAKARYA-DHA-AHMET ÇİLECİ-FOTOĞRAFLI-HENDEK