Güncel
Giriş Tarihi : 21-01-2020 14:03   Güncelleme : 21-01-2020 14:03

HENDEK BELEDİYESİ’NİN GÖZÜ KULAĞI METEOROLOJİDE!

İçerisinde bulunduğumuz kış ayında meteoroloji raporlarını mercek altına alan Hendek Belediyesi bu sayede yaşamı olumsuzlaştırabilecek mevsimsel zorluklara karşı önlem alıyor.

HENDEK BELEDİYESİ’NİN GÖZÜ KULAĞI METEOROLOJİDE!

TUZLAMA ÇALIŞMALARI

İlçemizde ısı sıcaklığının eksilere düşeceği bilgisi üzerine  belediye fen işleri personeli  ilçede bulunan yüzeysel su kanallarını temizlemekte ve özellikle ıslak zeminlerde donmaya yönelik buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması yapıyorlar. Stoklarında tuz açısında sıkıntının olmadığını ifade eden Babaoğlu; “gerek görülen her bölgede tuzlama çalışmalarımız devam edecek” dedi.

7/24 SAHADAYIZ

Çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “  ilçemizin yüksek kesimlerinde yer yer 1 metreye varan kar yağışı nedeni ile kar küreme araçlarımız 7/24 üzerinde çalışmaktalar. Ekiplerimiz buzlanmaya  karşı da tuzlama çalışmaları yaparak olası muhtemel olumsuzluklara karşı önlemlerimizi alıyoruz. Bunun yanı sıra yağış alan bölgemizde yüzeysel su kanalları da ekiplerimizce temizlenmekte böylece olası su taşkınları için de çalışmalarımız devam ediyor. Halkımız müsterih olsun endişe edilecek bir durum yok” dedi.

BEKLENEN KAR GELDİ LODOSA DİKKAT

Çam dağı  Selman dede mevkiinin etekleri  akşam yağan kar nedeni ile doğa beyaza büründü. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre kar yağışının devam edeceği ve hafta sonu göstergelerin eksiyi göstereceğinden hareketle vatandaşları uyaran  Belediye başkanı Babaoğlu; “  ilçemizde bazı vatandaşlarımızın evlerinde doğalgaz yok ısınmayı kömür ve odunla yapıyorlar. Olası lodos karşısında bir tehlike oluşmaması adına vatandaşlarımız akşam yatarken sobalarını yanık bırakmasınlar” diyerek uyarıda bulundu.