Magazin
Giriş Tarihi : 15-01-2020 11:42   Güncelleme : 15-01-2020 11:48

Acıbal ailesinin en mutlu gecesi

İlçemizin köklü ailelerinden Gülsüm-Coşkun Acıbal (Ajiba) ailesinin güzel kızı Betül, Derya-Mücahit Çelik ailesinin yakışıklı evladı Serkan ile nikahları kıyıldı.

Acıbal ailesinin en mutlu gecesi

Abhaz misafirperliği dikkat çekti

Her ikiside öğretmen olarak görev yapan kardeşlerimizin nikahı yakın aile dostlarının bir araya geldiği  Sindoma Düğün Salonunda gerçekleşti. Çiftlerin büyükleri girişte misafirleri karşıladılar ve abhaz misafirperliğinden örnekler sergilediler.

Alkışlar ve müzik nağmeleri ile salona girdiler

Yanan konfetiler altında alkışlarla salona gelen çiftler müzik eşiliğinde ilk danslarını yapmalarının ardından nikah masasındaki yerlerini aldılar. Nikah şahitleri anaonslarla yerlerini almalarının ardından Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu cübbesini giyerek nikah masasında yerini aldı. Başta çiftleri misafirlere tanıtan başkan daha sonra nikah şahitlerini tanıttı. Nikah ahdinin tamamlanmasının ardından ilçe dışında olduğundan gecikmeli olarak çiftlerin nikah törenine katılan 25 ci dönem Sakarya milletvekili Ali İnci’de gelerek  nikah şahitleri ile tokalaşmasının ardından çiftleri kutladı, tebrik etti.

Çiftlerin nikahını kıyan MHP’li Babaoğlu jest yaptı

Adet üzere çiftlerin nikah cüzdanını imzalayan Babaoğlu nikah cüzdanını milletvekli Ali İnci’ye  çiftlere vermesini rica ederek takdim etti. Nikah cüzdanını alan İnci, genç çiftlere ömür boyu mutluluk dileklerinde bulundu ve çiftlerin dünyaya getirecekleri çocuklarının vatana, millete faydalı bireyler olması temennisinde bulundu ve ayrımcılık yaparak nikah cüzdanını gelin hanıma verdi.

Gençler piste akın etti

Tören, çiftlerin ve nikah şahitlerinin toplu fotoğraf çekilmesi ile sona ererken müzik nağmeleri ile gençler piste fırladılar ve gönüllerince eğlendiler.

Nikah şahiti ordusu !

Gençlerin nikah şahitliklerini, 25ci dönem Sakarya milletvekili Ali İnci, geçen dönem Sakarya Büyükşehir Belediyesi nin başkan vekili ve Hendek AK Parti ilçe teşkilatının kurucu başkanı Şenay Sakal,  Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye daire başkanı, Hendek AK Parti ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal, Hendekspor kulüp başkanı Adil Karabulut ve gelin hanımın yakın bir arkadaşından oluştu.

Düğün töreni 18 Ocak Mersin Marehan Center’de

Nikah töreni ilçemizde yapılan gençlerin ,okulların tatil edildiğinin sonraki günü 18 Ocak Cumartesi akşamı Mersin  Marehan Convention Center Yenişehir’de yapılacak. Hendek Şafak ailesi olarak genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

SAKARYA-DHA-FOTOĞRAFLI-AHMET ÇİLECİ