Asayiş
Giriş Tarihi : 07-01-2020 21:42   Güncelleme : 09-01-2020 15:23

TEM OTOYOLUNDA ARAÇ YANDI

TEM Otoyolu Akyazı ilçesi Topağaç mahllesi mevkiinde özel oto cayır cayır yandı. Araç şoförü Recep Akkaya ve aynı araç içerisinde bulunan ablası Hatice Bulut ve kız kardeşi Raf iye Akkaya yara almadan kurtuldular.

TEM OTOYOLUNDA ARAÇ YANDI

AKYAZI  TOPAĞAÇ MEVKİİNDE  YANDI

Akşam saatlerinde TEM üzerinde meydana gelen araç  ( 06 AYD 97)  plaka sayılı özel oto  Düzce istikametinden İstanbul istkametine seyir halinde iken  araç içerisinde  yanık kokusunu farkeden sürücü Recep Akkaya aracı emniyet şeridine çekti ve kızkardeşi ile ablasını araçtan indirerek uzaklaştı.

ŞASE YAPAN ARAÇ BİR ANDA ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Çaresiz gözlerle yanan aracı seyreden sürücü aracı bir tanıdığından emanet olarak aldığını belirterek; “  yağmur yağıyor  hava oldukça soğuktu . Kızkardeşim üşüdüğünü  kaloriferi açmamı söyledi bende kaloriferi açtım. Abi sıcak havayı ayaklarıma verirmisin dediğinde kalorifer düğmesini diğer yöne çevirdim.  Yaklaşık 10 dakika yol aldığımda aracın içerisinden yanık kokusu gelmeye başladı. Hemen aracı sağa çektim ve kızkardeşimi ve ablamı araçtan indrerek uzaklaştırdım.  Aracı terketmemizin ardından sanırım kapıları açmamız nedeniyle içeriye hava firmesi ile bir anda araç alev topuna döndü” dedi.

YAKINLARINI ARAYARAK BİLGİ VERDİLER

Araçlarının yanışını korku ve üzüntüyle izleyen  Hatice Bulut ve  Rafiye Akkaya yakınlarını arayarak araçlarının otobanda yandığını kendilerinde hiçbir yaralanma olmadığı bilgisini verdiler.

İTFAİYE MÜDAHALESİ YETMEDİ

 Olay mahalline intikal eden Hendek İtfaiye ekibi yanan aracı derhal müdahale ederek söndürdü ancak araç bütün müdahaleye rağmen tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olay yerine intikal eden otoban polisi gerekli incelemenin ardından çekici yardımıyla aracı yoldan kaldırdı.

NOT: Araç yangını videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci yada hendekşafak adresinden izleyebilirsiniz.

SAKARYA – DHA AHMET ÇİLECİ- GÖRÜNTÜLÜ