Güncel
Giriş Tarihi : 06-01-2020 14:07   Güncelleme : 06-01-2020 18:22

EYLEM HENDEK’E SIÇRADI

14 NOLU NAKLİYECİLER KOOPERATİFİ KONTAK KAPATTI Ülke genelinde nakliyeciler sahipsiz kaldıklarını iddia ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendiler. “Reis duy sesimizi İstanbul bize kabe toprağı oldu!”

EYLEM HENDEK’E SIÇRADI

14 nolu kooperatiften destek

Elektronik tako mecburiyetinin getirilmesinin şoförleri rahatlatırken akaryakıt, sigorta, köprü ve otoban ücretlerinin yüksekliği, buna mukabilen navlun ücretlerinde yükselme olmaması nakliyeci esnafını mağdur ettiğini iddia eden  Hendek 14 Nolu Nakliyeciler Kooperatifi  ülke genelinde  başlatılan kontak kapatma eylemine destek vermek adına kontak kapattılar.

Evrakçı değil nakliyeciyiz

14 nolu nakliyeciler kooperatifi üyesi  Mahmut Der mikrofonumuza; “  C belgesi, psiko teknik, SRC, dijital tako, dijital ehliyet, 10 tane ehliyet, bunları bize sundunuz. Biz ne yapacağız?  Bunların altından nasıl çıkacağız? Reise burdan sesleniyoruz:  Biz evraklarla mı uğraşalım, çalışalım mı? Zaten iş yok. Mazot çok pahalı, para yok. Bir otobandan geçiyoruz  İstanbul-Hendek 670 TL. Osmangazi geçişi 300 TL.  Reis bizin çektiğimiz sıkıntıları sana ulaştırmıyorlar, seni düşürmeye çalışıyorlar. Bundan bilgin olsun” diye seslendi.

Üyelerimiz mağdur. Allah’ını seven bizi duysun

Koopertaif  bahçesinde üyeleri n bu açıklamalarında yanlarında bulunan kooperatif başkanı Hasan Ayar’da yaptığı açıklamasında; “ Üyelerim mağdur. Yaklaşık 15 gündür sesimizi duyurmak adına bütün kooperatif başkanları, birlik başkanları  olarak uğraşıyoruz. Maalesef  bir tane AK partili milletvekili yanımıza gelmedi. Seçim zamanı yanımızdan ayrılmıyorlardı şimdi bunlar nerde? Şu gördüğünüz tüm üyelerim AK partililer. İstanbul bize kabe toprağı oldu. Yol sıkıntımız var, İş sıkıntımız var. Fabrikalardan fark istiyoruz fabrikalar vermiyor. Köprülerin, otobanların durumu, mazotun durumu  belli. Allah’ını seven bizi duysun” sözleri kooperatif üyelerinin alkışları ve korna sesleriyle destek buldu.

ELE UŞAKLIK MI EDELİM?

Bir başka üye de konuyla ilgili olarak; arkadaş ben Trabzona yük götürüyorum. Toplamda üç günümü alıyor. Bu yeni yasa doğrultusunda  aracı 9 saat kullanabileceğim sonra 12 saat istirahat.  Bu şekilde Trabzona gidiş dönüş 5 gün.  İyi güzelde zaten geri dönüş yükü yok. Otoban parası, akaryakıt parası, şoför ücreti, sigortası vs.Tüm bu zamlara rağmen navlun aynı nasıl olacak bu?  Bize gidin başka firmalarda şoför olarak çalışın mı demek isteniyor.” Diyerek nakliyecinin  derdinin büyük derdini dinleyenin olmadığını söyledi.