Güncel
Giriş Tarihi : 20-11-2019 12:31   Güncelleme : 01-12-2019 17:41

Hasta garantili hastanelere müsteri mi hazırlanıyor?

Geçmiş yıllarda parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin milletvekillerinden oluşan komisyon hava kirliliğini önlemek ve insan sağlığına zararını ortadan kaldırmak için termik santrallerin bacalarına filitre takılması zorunluluğu getirmiş ve 31/12/2019 son gün olarak belirtilmişti.

Hasta garantili hastanelere müsteri mi hazırlanıyor?

RAPORA SADIK KALINMADI SÜRE UZATILDI

   Geçen hafta içerisinde meclise getirilen torba yasasının içerisine serpiştirilerek kamuoyundan gizlenen madde ile termik santrallerin bacalarına filitre takma mecburiyetleri  3 yıl daha uzatıldı. Biliyoruz ki günümüzde efsane olarak kamuoyunun dikkatine sunulan ŞEHİR HASTANELERİ, yeri gelmişken bir kez daha ifade edeyim Sakarya’mızda da daha yeri belli olmadığı halde işleri hızlandırmak adına Şehir hastanesinin ihalesi yapıldı!!! Çalışmalar  tam hız devam ediyor hemi de HASTA GARANTİLİ!!!

KRONİK HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARTILIYOR

Sağlıkta  hastalıklar gruplandırılmıştır. Bunlardan en dikkat çekici olanı  kronik hastalıklardır. Kısaca ifade etmek gerekirse uzun soluklu hemen tedavi edilen hastalık olmayıp bulaştığında sizinle bir yaşam süren hastalık dersek, sanırım daha iyi anlatmış oluruz. Örnekleyecek olursak (Diyabet, Romatizmal hastalıklar,Sedef, Koah, Akciğer hastalığı,  Şeker vs. ) 

SİLAH VE İLAÇ SANAYİ ZİRVEDE

   Dünyada büyük sermaye sahipleri silah ve ilaç sanayine büyük yatırımlar yapmaktalar. İlaç firmalarının ilkesi  (iyileştirme süründür…) Bir diğer ifade ile  (öldürme yaşat… ) Kişi bu tür bir hastalığa muzdarip olduğunda hastalık günümüzdeki ilaçlar sayesinde onunla ölene dek yaşar!!!  Taki hasta hayatını kaybettiğinde mezarda hastalığı son bulur.

ŞEHİR HASTANELERİNİN HASTALARA İHTİYACI VAR

   Günümüzde inşa edilen bir de hasta garantili olduğu ileri sürülen tıbbi  hastanelerin en büyük ihtiyacı hastalar olacaktır.  Tamda bugünlerde yürürlüğe giren ve insan sağlığını büyük ölçüde ilgilendiren, salgıladığı gazlar nedeni ile insanları kronik hastalığa mahkum eden termik santrallerin, bacalarının filitresiz olarak işlevlerini 36 ay daha devam ettirilmesinin serbest bırakılmasını anlamak mümkün değil.