Güncel
Giriş Tarihi : 07-11-2019 08:45   Güncelleme : 07-11-2019 09:20

BAYRAK,POSTER VE FLAMA ASIMI KURALA BAĞLIDIR

Ülke yönetiminde protokol kuralları çok önemlidir ve büyük ciddiyet arz eder. Özellikle bayrak kanunu önemli yer tutar. Türk milletine mensup insanlar bayrak için kan verir can verirler. Öyle ki bayrağımızın renk tonlarından tutun ölçü ve ebatları, kumaş cinsi, bayraktaki ay ve yıldızın çapına kadar her şeyi bir düzen içerisindedir.

BAYRAK,POSTER VE FLAMA ASIMI KURALA BAĞLIDIR

BAYRAK EN BÜYÜKTÜR, EN SAĞ BAŞTA ASILIR

Günümüzde icra edilen törenlerde asılan bayrak ve posterler protokol kurallarından uzakta, bilinerek ya da bilinmeyerek asılmaktadır. Konunun doğrusunu öğrenmek adına devletimizin üst kurullarına sorduğumuzda  Bayrak’ın en büyük olduğu , bayrak ve poster asımlarında bayrağın sağ tarafında hiçbir posterin asılamayacağı, bayrağın soluna gelmek üzere sırası ile Cumhuriyetimizin kucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hemen yanına görevde bulunan Cumhurbaşkanının, onun yanına da diğer  bayrak, poster  ya da flamaların asılacağı ifade edildi.

BELEDİYE’DE İLÇE SPOR MÜDÜRÜ’DE BU KONUDA SINIFTA KALDILAR

Buna göre 28 Ekim 2019 tarihinde ilçemiz Cumhuriyet alanına Hendek Belediyesi tarafından,  29 Ekim tarihinde kapalı spor salonu içerisinde İlçe Spor Müdürünce  duvara  asılan bayrak ve poster sıralamasının yanlışlığı ortaya çıkıyor. Ha keza AK Parti Hendek İlçe binasında asılan bayrak ve poster afişide yanlış. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’SİNİ TEBRİK EDİYORUZ

5 Kasım Salı günü yeni itfaiye binasının  temel atma töreninin yaşandığı alandaki bayrak ,poster ve flamaların DOĞRU bir şekilde asıldığını gördük. 

VAR MISINIZ HATALI ASIMA DUR DEMEK İÇİN  10 KASIM İLÇEMİZDE MİLAD OLSUN

Pazar günü icra edeceğimiz 10 Kasım resmi törenlerinde  benzer şekilde ilçe merkezinin resmi bayrak, poster ve flamalarla süslenecek. Bu tür yanlışlıkların tekerrür etmemesi  ve gelecek nesillerin doğru bilgilenmesi adına  umuyoruz ve diliyoruz ki bu konuya ileri derecede önem gösterilir ve  riayet edilir.

RENKLERİ SOLMUŞ, YIRTIK BAYRAKLAR ASILI İSE İNDİRİLMELİ VE  DEĞİŞTİRİLMELİDİR

Konu bayraktan açılmışken bir hususa daha dikkat çekmek isterim.  İlçemizdeki bazı işletme sahipleri ve şahıslar gerek işyerlerinin önüne gerek bahçelerine direkler dikmekte ve Türk Bayraklarını asmaktalar. İlk bakışta alkışlanacak bu bayrak inancı ne yazık ki resmiyette kural dışıdır. Hal böyle iken  özel mülkiyetin yanı sıra resmi kurumların önlerinde bulunan bayrakların da hava şartlarından dolayı renklerinin solduğunu, aşırı rüzgardan dolayı yırtıldığı halde hala direkte dalgalanıyor olmasını görmek içimizi acıtıyor. Umarız yetkililer bu konuda da gerekli önlemleri alırlar, vatandaşlarımızda gereken ihtimamı gösterirler.