Güncel
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

SAKARYA AK PARTİ KONGRESİNİN PERDE ARKASI

KORUMA ENGELİ Sakarya Valiliği, Başbakan Erdoğan’ın programını takip etmek isteyen basın kuruluşlarına akreditasyon uyguladı

SAKARYA AK PARTİ KONGRESİNİN PERDE ARKASI

. Atatürk Spor Salonu’na delegasyonun giriş yaptığı bölümden alınan basın mensuplarına, kürsünün tam karşısındaki tribünlerin üzerinin ayrılması tepkilere yol açtı. Başbakan korumaları, basın mensuplarının delegasyonun oturduğu salonun iç kısmında bulunmasını istemedi. Bu engel, Başbakan’ın gelişiyle ortadan kalktı.
 İZDİHAM YOK COŞKU VAR


Başbakan Erdoğan’ın katılacak olmasıyla salonda izdihamın yaşanma ihtimali üzerinde duruluyordu. Buna karşılık, Başbakan Erdoğan’ın geliş anına dek, salonda özellikle delegasyona ayrılan bölümde boşluklar dikkat çekti. Erdoğan’ın gelişiyle, salonda oturacak yer kalmadı fakat korkulan izdiham da yaşanmadı. Buna karşılık kalabalık coşkuluydu.
 İNCİ SELAMLADI


Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, salona delegelerin giriş yaptığı kısımdan birlikte geldi. Dişli, kendisine ayrılan yere ilerlerken, İnci ise delegasyonun oturduğu bölümlere giderek, selamlaştı. İnci, delegelerle de sohbet etti.
 İKİ BAKAN GELDİ


Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, protokolde ilk görülen isimler oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın salona girmesinden hemen önce ise, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu protokol kısmında hazır bekledi.
 ALİFUATPAŞALILAR


Belde belediyelerin kapanmasıyla mahalle konumuna gelecek olan Alifuatpaşa’nın ilçe olma talebi kongreye de taşındı. AK Partili Alifuatpaşalı gençler, üzerlerinde “Alifuatpaşa İlçe ? Teşkilatı” yazılı tişörtlerle Başbakan Erdoğan’ın dikkatini çekmeyi başardı. Erdoğan, “Bunu daha sonra konuşuruz” diyerek, gençlerin talebini olumsuz karşılamadı.
 DİNDAR NESİL USTA!


AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı’nın salonda “Hazırı Tüketen Değil, Çalışan, Üreten, Başaran, Dindar Bir Nesil Usta” yazılı pankartı yer aldı. Salonda bulunan pankartlarda dikkat çeken ifadeler şöyle: “Yönelen Değil, Yön Veren Türkiye”, “Yeni Anayasa Zinde Güç Hedef 2023”, Dünyada Alnımız Ak Geziyoruz”, “Söz Verdi Yapıyor, Dünya O’na Bakıyor”


 İKİ MUHTAR ÖNDE


AK Parti İl Kongresi’ne Hendek’ten sadece 2 muhtarın katılması, bir başka değişle de objektiflere bayrak sallayarak, poz veren iki muhtarın yer alması dikkat çekti. Kazımiye Köyü Muhtarı Fevzi Cesur ve Uzuncaorman Köyü Muhtarı Mehmet Civelek’in dışında, objektiflere takılan Hendekli mahalle ya da köy muhtarına rastlanmadı.