Güncel
Giriş Tarihi : 05-11-2019 16:45   Güncelleme : 07-11-2019 09:11

PÜSKÜLLÜ’NÜN PROJESİ START ALDI, İTFAİYE BİNASININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

İrfan Püsküllü başkanlığındaki Hendek Belediyesi tarafından yeri tahsis edilen Başpınar mahallesindeki 112 acil istasyonunun bitişiğindeki araziye Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından yeni itfaiye binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Yüce, 28 metre uzunluğunda yüksek güvenlikli bomlu merdivenlerinde gündemlerinde olduğunu söyledi

PÜSKÜLLÜ’NÜN PROJESİ START ALDI, İTFAİYE BİNASININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

HENDEKLİLER BİZİM BAŞ TACIMIZDIR

Törende konuşma yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce  Hendek ve Hendek’lilere methiyeler düzdü.  Yüce konuşmasında; “  değerli Hendekli,ler çok önemsediğimiz bir günü , bir heyecanı bugün birlikte paylaşıyoruz. “ dedi.

İTFAİYE HAYATIMIZIN HER ANINDA YANIMIZDA

Yüce itfaiye teşkilatının tarihçesine vurgu yaparak 18. Yüzyıldan günümüze ulaşan serüvende  itfaiyecilik hayatımızın her anında olan bir kurum 1930 yılında yasal güvence altına alınmış ve bu yönde belediyelerimize görev verilmiştir. İtfaiye sadece yangın anında değil, kurtarma işlevinde deniz,kara ve ormanda, trafik kazalarında, herhangi bir kuyuda, selde,depremde  hülasa bütün felaketlerde itfaiye teşkilatımız vatandaşlarımızın emrindedir.  Dolayısı ile Hendek teşkilatımızında daha iyi hizmet verebilmesi için günün şartları doğrultusunda bir hizmet binasının yapımına karar verdik” dedi.

BİNANIN TEKNİK YÖNÜNÜ ANLATTI

Yüce; “Hendekliler bizim için çok önemlidir, Hendekliler bizim için baş tacıdır. Dedik planlarımızı yaptık ve bugün temelini atıyoruz. “diyen Yüce, bakmaya doyulamayacak güzellikte olan itfaiye binası olacak. 2600 metrekare alan üzerine kurulan binada kapalı alan 1200 metrekaredir. Hizmet alanı 91 mahallemizi kapsayacak. 8 araç ve 22 personelle 7/24 hizmet verecek. Bina içerisinde spor, eğitim salonları ve yatakhaneler bulunacağı” yönünde bilgiler aktardı.  

380 DÖNÜM FUAR ALANINI SAKARYA TİCARET BORSASINA VERECEĞİZ

İtfaiye binası açılış konuşmasında törene katılan Saakaraya Ticaret Borsası başkanı Adem Sarı’ya bakarak Sakarya’nın ihtiyaç duyduğu fuar alanı yerini belirlediklerini ve Sakarya ve Ticaret Borsası kurumu ile ile bir anlamda sözleştiklerini belirtip nikah çok yakında  sözünü ve müjdesini verdi.

Sakarya yerelinde STK’alarda yönetici konumunda başkanların Hendekli olmasından gurur duyduğunu yineleyen başkan Yüce; “  kendilerini tebrik ediyorum” dedi.  

DUAYI MÜFTÜ OKUDU

Temel atma töreni öncesinde butona basmazdan önce ilçe müftüsü Murteza Gür tarafından duada bulunan  protokol ve katılımcılar hep bir ağızdan amin dediler. Duanın ardından tekrar söz alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, sözlerini Hendek’e övgü dolu sözlerle süsledi.  Yüce;  ” sizlere hizmet etmekten dolayı çok mutluyuz. Size hizmet etmek bizim için en güzel öncelik, en güzel paye.Bunuda zevkle yapıyoruz.”diyerek övgü dolu sözlerele sözlerini tamamladı. Sahneye konulan beton butonlarına birlikte basarak ilk çimentoyu döktüler.  

Tören sonrası alanı gezen protokolde yer alan belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, daire başkanları , STK temsilcileri itfaye erleri ile birlikte resim çektirmeleriyle tören sona erdi.

YÜKSEK KATLAR İÇİN UZUN MERDİVENLER GÜNDEMİMİZDE

Tören sonrası Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye;  “sayın başkanım ilçemizin modern bir itfaiye binasına ihtiyacı var ancak ondan önce ilçemizde 7 katlı binalar mevcut ve ilçemizdeki itfaiye araçlarının uzunluğu en fazla 5 kata ulaşabilecek güçte. 7 ci katta bir yangın olsa müdahale edemeyeceğiz Allah korusun insan zayiatı verecek olursan bunun vebalinden sizlerde, bizlerde altından kalkamayız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sorusunu yönelttik.  Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce , merdiven konusunun gündemlerinde olduğunu belirtip; “  mevcut binaların en üstüne kadar çıkabilecek  ( 28 merte yükseğe uzanabilecek) yüksek güvenlikli bomlu merdivenler  gündemimizde.”dedi.