Güncel
Giriş Tarihi : 30-10-2019 09:57   Güncelleme : 30-10-2019 10:03

FENER ALAYINDA CADDELER İNSAN SELİNE DÖNDÜ

Hendek Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına Fener Alayı düzenlendi. Saat kulesinden başlayan yürüyüş Çırpınırdı Karadeniz müziği eşliğinde Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtı önünde son buldu. Yürüyüşe ilçe halkı yaşlısı genci ile kadını kızanı ile katılım gösterdi. Böylesi günlerin çok çok gerilerde kaldığı gününümüzde tekrardan canlandırılarak yaşatılıyor olmasını küçükler ilgiyle izlediler. İlerlemiş yaşına rağmen ilçemizin medarı iftiharı Kuvayi Milliyenin onursal başkanı Rüştü Çürüksulu’da geceye katılanlar arasındaydı.

FENER ALAYINDA CADDELER İNSAN SELİNE DÖNDÜ

HALK İLE BÜROKRASİ GECEDE KOL KOLA

Saat kulesi önünde başlayıp Atatürk anıtı önünde sonlanan yürüyüş için emniyet güçleri gerekli emniyet tedbirlerini alırlarken ilçe merkezindeki trafik akışı kısa süreliğine tali yollardan devam etti. Mesai saati dışı  olmasına rağmen ilçemizdeki memur kadrosunda görev yapan bürokratlarında bu etkinliğe katılmaları dikkatlerden kaçmadı.   

ANDIMIZ HEP BİR AĞIZDAN OKUNDU

Atatürk anıtı önünde hep birlikte saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.  Şehit Mahmutbey Ortaokulu öğrencilerinden oluşan bando gurubu tarafından okunan ANDIMIZ yürüyüşe katılanlar tarafından tekrar edilerek okundu. Gecede Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun okuduğu şiiri alkışlarla destekleyen katılımcılara hitap eden Babaoğlu; “ böylesi bir gecede davetimize icabet edip gelen sizlere bir kez daha saygı ve şükranlarımı sunuyorum”  sözlerinin ardından Fener Alayı programı sona erdi.