Güncel
Giriş Tarihi : 29-10-2019 11:18   Güncelleme : 29-10-2019 17:00

SORUMLU İLÇE SPOR MÜDÜRÜDÜR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96.ncı yılını kutladık. Kutlamalar Pazartesi günü öğleden sonra Atatürk anıtına şelenklerin koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrakların çekilmesi ile devam etti. İlçe Cumhuriyet alanındaki kutlamalarda protokolün hemen arkasında Türk Bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterinin asılı olduğu görüldü.

SORUMLU İLÇE SPOR MÜDÜRÜDÜR

 

Peki ya Salı günü?
İlçe meydanında asılı olan Bayrak ve diğer süslemelerin  kaymakamlık tarafından bildirimde bulunulmuş  Çarşamba günü kaldırılacağı açıklanmıştı. Oysa Salı günü gördüğümüz manzara şaşkına çevirdi zira meydanda  29 Ekim Bayramı Kutlamaları nedeniyle asılı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posteri yerinden indirilmiş konuyla ilgi hiçbir resmi  makam, kurum yada kuruluş tarafından bir açıklamada da bulunulmamıştı. Cumhuriyet alanında durumun ayırdına varan bazı vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemediler. 
Belediye yetkilisi bilgilendirdi
Nihayetinde  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bayrak ve flama süslemelerini  asma sorumluluğu Hendek Belediyesinde olunca bizde konunun muhatabı Hendek Belediyesinden yetkili kişiyi aradık ve konu hakkında bilgi edindik. 
İndirme yok taşıma var!
Yetkiliden öğrendik ki  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ilçemiz kapalı spor salonunda icra edileceği, İlçe Spor Müdürlüğünün elinde büyük boy Recep Tayyip Erdoğan posterinin bulunmamasından dolayı meydandaki posterin indirilerek kapalı spor salonuna asıldığını öğrendik. 
Sorundan bihaber müdür!
Sorumluğu olduğun bir alanda bir kurumdaki eksikliklerden o kurumun başındaki mesul müdürdür.  96’ıncı yılını kutladığımız böylesi bir bayram gününde   Türkiye Cumhuriyetinin 12. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin 1’ci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin spor salonunda bulunmaması bir eksikliktir. Bu eksikliğin sorumluluğu da İlçe Spor Müdürüdür. Zira müdürü sorumlusu olduğu kurumun kaptanı kabul edersek, kurumdaki eksikten, fazladan kaptan sorumludur çarkçı, tayfa değil… 


NOT: Sakın bu konuya ödeneğimiz yok gibi  bir savunma getirmesinler zira daha geçen ay Kaymakamlık futbol turnuvası gerçekleşti.  Katılımcı takımlardan paralar toplandı. Aralarında büyüklüğü, rengi, parasal değeri şu olacak şeklinde bir antlaşma da mevcut değil.  5 Liralık kupa plaket yaptırıp vereceğine 4 liralık yaptırır artan parayla da poster yaptırılabilirdi. 
Önemli olan sorunu bilmek ve  sorunu ortadan kaldırmaksa… Yoksa sorunlardan bihaber sorumlu müdürden böylesi bir görev beklemek hayalden öteye gitmez. Umarız bu sorun aşılır da ilerleyen günlerde böylesi üzücü bir durum yaşanmaz.