Magazin
Giriş Tarihi : 28-10-2019 08:50   Güncelleme : 29-10-2019 08:55

BUGÜN İŞ BAŞINA GELENLER PROTOKOL KURALLARINDAN UZAK YAŞIYORLAR

HER YAPTIĞI ESER ÇOK AMAÇLI Dört dönem üst üste Hendek Beleidye Başkanlığını kazanan Ali İnci, dönemi içerisinde yaptığı her eseri tek yönlü düşünmemiş ileriyi öngören yapısıyla çok amaçlı olarak inşa etmesiyle adından sözettirmekte. Örnek verecek olursak Ticaret Merkezi, Hendek Gençlik Merkezi, Bayraktepe Tesisleri, Selman Dede Mesire alanlarını sayabiliriz.

BUGÜN İŞ BAŞINA GELENLER PROTOKOL KURALLARINDAN UZAK YAŞIYORLAR

BAYANLARA DİNLENME  SALONU ADETA MİNİ BİR KREŞ

 Mimari  yapısı ve bazı özellikleriyle diğer camilerimizden farklı özellikler taşıyan Rasimpaşa camisi vatandaşların yardımlarıyla devam ediyor. Resmi açılışı yapılan ve içerisinde namaz kılınabilen Rasimpaşa camisinin dernek başkanlığını yürüten  Sakarya eski milletvekili Ali İnci, cami bahçesinde iilaveten inşa ettiği şadırvan ve erkeklere yönelik dinlenme salonunun yanı sıra bu kez caminin sağa yanıbaşına da bayanlara yönelik dinlenme salonu inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Dinlenme salonunun içerisinde  çocuklu annelerin çocuklarını rahatlıkla emzirebilecekleri, altlarını hijyenik olarak temizleyebilecekleri bir ortamı da oluşturuyor.

ÜCRETSİZ KAPALI OTOPARK

Cami için yaptıkları bunlarla da sınırlı değil. Yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan Rasimpaşa camisinin altında ücretsiz kapalı otopark da mevcut. Tüm bunların yanı sıra dernek başkanı Ali İnci’nin cami için düşündükleri ve bu düşündüklerini hayata çeçirmek adına faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

HALK KÜTÜPHANESİ-AŞEVİ-SOĞUK HAVA DEPOSU

Bir Pazar günü olmasına rağmen İnci’yi cami bahçesinde  gördüğümüzde yanına gittik ve yaptığımız sohbette islami camiler arasındaki mümtaz yerini alan Rasimpaşa camisinin de çok amaçlı olarak inşa edildiğini ifade edip caminin bir alt katında yapılan çalışmaları gösterdi. Alt katın büyük bir bölümünün ilçemizde eksikliği had safhada hissedilen bir Halk Kütüphanesinin kurulacağını müjdeledi.  Hemen bitiğindeki diğer alanın Aşevi olacağını, Ramazan ayında üniversite öğrencilerinin  iftar yemeklerini ücretsiz yedikleri gibi  normal öğünlerinde de aşevinden yararlanacaklarını müjdeleyen inci, mutfak bölümü ve bozulması muhtemel gıda maddelerinin depolanacağı soğuk hava deposununda yapılacağını ifade etti.

ETNOĞRAFYA MÜZESİ TAŞINACAK

Siyasetten fırsat buldukça zamanının büyük bir bölümünü  hayır işlerine ayıran İnci, dönemi içerisinde  Bayraktepe Sosyal Tesislerinde inşa ettiği  Etnoğrafya Müzesinide  Rasimpaşa külliyesine taşınacağını ifade ederek; “ Hendek’imize çokça misafir çeken etnoğrafya Müzesi  küllüyede devamlı açık tutulacak ve ilçemizi ziyaret eden ziyaretçilerimiz müzemizi de ziyaret edebileceklerdir” dedi.

NE YAPARSANIZ YAPIN ZAMANI DURDURAMAZSINIZ

Hazır Ali İnci’yi bulmuş sohbet ederken ilçemizdeki Tarım ve Hayvancılık Fuarının ikincisine ev sahipliği yaptığını açılış günü kendisini göremediğimizi  sorduk ki keşke sormasaydık. Bu sorumuza karşılık gözlerini  güneşin battığı ufka çevirerek derinlere daldı ve  “ ne yaparsanız yapın zamanı durduramazsınız. Bugün (dört dönem üst üste  Hendek Belediye Başkanlığı )ilçemiz tarihinde bir daha kırılamayacak olan bir rekordur."

SORUNUN CEVABI HERŞEYİ ORTAYA KOYAR

İnci; " Bugün ilçemizin dört bir yanında bizim dönemimizde yapılan yatırımları ve eserleri görürsünüz. Dün, “bu ne olacak gibi sözleri söyleyenler, yaptığımız eserlerin arkasından burun kıvıranlar, bıyık altından gülenler vardı. Bugün burada bir fuar icra ediliyorsa bu Hendek’in kazancıdır, Peki bunu ilçeye kazandıran kimdir? Bu sorunun cevabı her şeyi ortaya koyar” dedi.

FİKRİMİ AÇIKLADIM, FİKRİNİ ALDIM

İnci, bize hitaben; “ benim fuar çalışında neden olmadığımı soruyorsun.  Ülkemizde bir protokol vardır protokol kuralları vardır. Ben Belediye Başkanlığı yaptığım dönem içerisinde ilçemizin yetiştirdiği değerli siyaset adamı Nevzat Ercan ağabeyimizi hiç es geçmedim her etkinliğimize davet ettim. Yaptığım büyük işler öncesinde fikrimi açıkladım,fikrini aldım. Bu benim insanlık görevimdir. Hemşehricilik görevimdir."

DAVET BİLE ETMEDİLER!

İnci“Oysa bugün işbaşına gelen siyasetçiler ne yazık ki protokol kurallarından uzak yaşıyorlar.” Diyerek davet edilmediğini , zamanın çabuk geçtiğinin altını çizdi ve bu nedenle kırgın olduğunu ifade etti.