Güncel
Giriş Tarihi : 18-10-2019 12:32   Güncelleme : 23-10-2019 15:30

ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ

Muhtarlar günü münasebeti ile ilçemiz Cumhuriyet alanında tören düzenlendi. Düzenlenen törene, ilçemizde 91 mahalle muhtarı olmasına ve kendilerine ithaf edilen bir günün kutlama merasimine sadece 45 muhtarın katılmış olması ve siyasi partilerimizden sadece AK Parti’nin başkanlık düzeyinde katılım gösterirken diğer siyasi parti temsilcilerinin törene ilgi göstermemesi oldukça dikkat çekti.

ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ

SAYGI DURUŞU, ÇELENK VE İSTİKLAL MARŞI

   Törende Atatürk anıtına çelenk koyuldu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekildi.  Törene Akyazı kaymakamı Yakup Güney, Hendek Beleidye Başkanı Turgut Babaoğlu, İlçe Jandarma Garnizon komutanı Yüz. Sercan Candan, Sakarya İl Emniyet Müdür yardımcısı ve  İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, ilçemizdeki siyasi parti temsilcilerinden AK Parti İlçe Başkanı H.Serdar Baykal ile birlikte bir kısım muhtar katıldı.

CUMHURBAŞKANINA ŞÜKRANLARINI İFADE ETTİ

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile günün anlam ve konuşmasını Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Emin Kula yaptı. Kula yaptığı konuşmasında Muhtarlığın tarihi geçmişini günümüze taşıyarak 19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak ilan eden sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını ifade etti.