Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 16-10-2019 16:33   Güncelleme : 17-10-2019 15:49

Meclisten Mehmetçiğe asker selamı

Meclis başkanı Turgut Babaoğlu açılış konuşmasında Suriyede devam eden Barış Pınarı Operasyonunda Mehmetçiğe destek verdiklerini belirterek, “ Allah ayaklarına taş değdirmesin” temennisinde bulundu.

Meclisten Mehmetçiğe asker selamı

Güngör, teknik işlerden sorumlu başkan yardımcısı

Başkan Babaoğlu, Meclis üyesi inşaat mühendisi Hızır Çağrı Güngör  Teknik İşlerden Sorumlu  Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosuna ataması yapıldığı bilgisini meclis ile paylaştı.   Gündeme geçmeden önce yasa gereği açıklamada bulunan meclis başkanı Babaoğlu Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında 6 gündem maddesi ile olağanüstü  toplanan mecliste bir ilk yaşandı.

Meclisten Mehmetçiğe destek

Suriye’de icra edilen  Barış Pınarı Harekatına destek vermek amacıyla tüm meclis üyeleri MHP grup sözcüsü Yaşar Aygüneş’in önerisi doğrultusunda saygı duruşu eşliğinde ASKER SELAMI verilerek İstiklal Marşı okundu. AKP Meclis grup sözcüsü İsmailoğlu gurubu adına okuduğu bildiride Mehmetçiğe destek verdiklerini, ülkemiz içerisinde bazılarının yapılan operasyonu eleştirmelerini kınadığını ifade etti.

İlk 5 madde el birliği ile

    Gündem maddeleri  ile açıklamalarda bulunan meclis başkanı Babaoğlu gündem maddelerini AKP meclis sözcüsü Hamit İsmailoğlu’nun önerisi doğrultusunda  iki grup halinde oylamaya sundu. İlk üç madde komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edilirken ikinci gurupta oylamaya sunulan 4-5 ve 6. cı madde  AKP’nin RED oyuna karşılık BBP ve MHP meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

4-5 ve Altıncı madde oy çokluğu ile

    Gündemin 4-5  ve altıncı maddesinde yer alan  Hendek Zeki Cömert Parkında yapılan yenileme çalışmaları kapsamında yapılacak olan sosyal tesis ve kafeteryanın  belediyenin şirketi olan HİMPAŞ tarafından  5 yıl süre ile işletilmesi maddesi üzerinde görüş belirtem AKP gurup sözcüsü Hamit İsmailoğlu  bunun için yerin devrinin yapılmaksızın belediye tarafından yapılmasını işletme sürecinin ise daha sonradan meclise getirilmesi yönünde uyarıda bulunarak maddelerin  oylamasında RED oyu verdiler.

Bize dua edeceksiniz

Meclis başkanı Babaoğlu, prosedürün böylesi bir uygulamaya müsaade etmediği ni ifade etti ve  “bizlerde aynen sizlerin hassasiyeti ile konuya yaklaşıyoruz o nedenle yarın bizlere dua edeceksiniz” diye karşılık verdi.