Güncel
Giriş Tarihi : 02-10-2019 17:56   Güncelleme : 03-10-2019 09:30

GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE

Hendek Belediye Meclisinde azınlıkta bulunan BBP, Cumhur İttifakının çoğunlukta olmasına karşın meclis gündem maddelerini iktidarı muhalefeti ile oy birliği içerisinde geçiriyor olması alkışa değer.

GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE

Hendek Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Belediye Meclis salonunda Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında toplandı. 15 gündem maddesi ile gerçekleşen mecliste tüm gündem maddelerinin iktidarı ve muhalefeti ile birlikte oy birliği ile geçiyor olması  yerelde iktidar olan BBP’nin başarısı olarak kamuoyunda kabul görüyor destek buluyor.

Toplantının başkanlığını yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, toplantının açılış konuşmasına bir dahaki meclisin Kasım ayı içerisinde toplanacağından dolayı bu ay sonuna tekamül edecek olan   29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladı. Babaoğlu belediyenin norm kadrosunda yapılan değişiklikleri meclis ile paylaştı. Buna göre ;

Harun Kaynak  ( İnsan Kaynakları ve Eğitim  Müdürü)

Metin Işıker  ( Basın ve Halkla İlişkiler Müdür vekili)

Hasan Dikmen ( Zabıta Müdürü)

Cumali Çetin ( Destek Hizmetleri Müdürü)

Raşit Şişman ( Kültür ve Sosyal işler Müdür)

Hüseyin Çam ( Muhtarlık İşleri Müdürü)

Talip Ulaş ( Temizlik İşleri Müdürlüğü)

Murat Tokat ( Ruhsat ve Denetim Müdürü)

Kemal Atala ( Sağlık İşleri Müdürü)

Tunahan Kuru ( Plan Proje ve Yapı Müdürü)

Fatih Sırlı ( Hukuk İşleri Müdürü)

Ezgi Uçarer ( İmar ve Şehircilik Müdürü)

Mehmet  Temizce ( Bilgi İşlem Müdürü)

Sefer Sarı (Spor İşleri Müdürü)

Adem Dilaveroğlu ( Mali Hizmetler Müdürü)

Onur Üstüncan ( Yazı İşleri Müdürü)

Ertuğrul  Göksinir   ( Emlak İstimlak Müdürü) olduğunu açıklayarak meclisi bilgilendirdi.

15 gündem maddesinin görüşülerek kabul gören maddelerden  3-4 ve 5-13 ve 15’inci maddeler  oy birliği ile komisyona havale edilirken, 6-8-9-10’uncu maddeler komisyona sevk edildi. Gündemde yer alan ve Eylül ayı meclisine damgasını vuran  Çarşamba günkü mecliste gündemin 11 ci maddesi  olarak yazılan  (Marmara Belediyeler Birliğine  üye olunması ) maddesi komisyonda görev yapan  1 BBP meclis üyesinin KABUL , AKP ve MHP komisyon üyelerinin HAYIR oyu ile reddedildi.

Meclis toplantısının bu ayki toplantısında yakın akrabasının cenazesi dolayısı ile memleketi Rize’ye giden Hamit İsmailoğlu’nun yerine grup sözcülüğünü AKP meclis üyesi  Adem Sefa yaptı.

Sefa, gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini paylaşırken yerel iktidarı eleştirmektenda uzak durmadı.  Sefa, gündemin en sıcak maddesi (Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması) maddesi hakkında söz aldı. Sefa; “ belediyemizin marmara Belediyeler Birliğine üyeliğimiz devam ederken bir önceki meclis tarafından bir getirisi olmadığı düşüncesi ile meclisimiz çıkma yönünde bir karar almıştı. Geçen ayki meclis toplantısında AK Partili meclis üyeleri olarak gerek basında gerekse kamuoyunda sıkıntılı  bir duruma düştük. Konuyla ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ile bir görüşme yaptık. Kendisinin özellikle bir rica ve talebi olmadığını söyledi” diyerek maddenin komisyondan geldiği şekliyle kabulünü talep etti.

Sefa bir diğer madde ile ilgili oarakda kış şartlarına girildiğini bu saatten sonra asfalt döküm işinin   sağlıklı yapılamayacağını ifade ederek asfaltlamanın önümüzdeki yıl için planlanmasının daha doğru olacağı yönünde görüş bildirdi. Buna karşın Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu  hava şartlarının uygun gittiğini gecikmenin zaafa yol açacağını, vatandaşların kendilerinden hizmet beklediğini belirterek konuyu oylamaya sunacağını ifade etmesi ile birlikte BBP sözcüsü Hüdaverdi Bahadır , maddenin komisyona havale edilmesini ve 15 gün sonra olağanüstü toplanılarak karar verilmesinin önemine dikkat çekti ve yapılan oylama ile madde komisyona havale edildi. Bu durum 16 Ekim 2019 Çarşamba günü meclisin olağansütü toplanması oy birliği ile kabul edildi.

Meclis iyi dilek ve temennilerle sona erdi.