Spor
Giriş Tarihi : 02-10-2019 09:36   Güncelleme : 02-10-2019 09:36

DÜNYANIN GÖZÜ HENDEK’DE

Filipin Karate A Milli Takımı Hendek’te kampa girdi. 30 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında Hendek Ramada Otel’de kampa giren Filipin A Milli Takımı, Hendek Belediyesi Karate Takımı ile birlikte antreman yaparak kuvvet ve kondisyon depoluyorlar.

DÜNYANIN GÖZÜ HENDEK’DE

İkili kamp

Hendek Belediyesi Karate Kulübü Antrenörü Nurkan Kayacık,  bu tarz ikili kampların ülkeler arası dostluğu perçinleme adına faydalı olduğunu belirterek burada sporun birleştiriciliğinin önemine dikkat çekti. Farklı ülkelerle kamp yapmanın teknik ve taktiksel açıdan sporcuları geliştirdiğini, kampın birçok fayda sağlayacağına inandığını ifade eden Kayacık, “Şampiyonalar için bu pratiği yapmak önemli.  Kendilerine başarılar diliyorum.”dedi.

Spor şehri

Her alanda sporun kalbinin Hendek'te attığını dile getiren Başkan Babaoğlu, " Hendek'in spor şehri olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz Spora ve sporcuya desteğimiz artarak devam ediyor. Ulusal ve uluslar arası bir çok organizasyonda adından söz ettiren ve başarıları bulunan bir Hendek var. Filipin Milli takımımızın değerli sporcularını da ilçemizde ağırlamaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Başarılı bir kamp dönemi geçirmenizi diliyorum " dedi.