Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2019 17:08   Güncelleme : 23-09-2019 10:08

BİR BABANIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ

Hemen istifa et Kılıçdaroğlu Hasta oğlu için 2 kez Adana’dan Ankara CHP Genel Merkezine yürüyen baba Sönmezer, üçüncü yürüyüşünü Adana-Ankara üzerinden İstanbul’a yapıyor. İlçemizden geçerken karşılaştığımız baba Sönmezer’e bir sorduk bin ah işittik.

BİR BABANIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ

BİR BABANIN FERYADI

Asker ettiği oğlunun askerde iken  Pankreas hastalığının ortaya çıkması nedeniyle askerlikten muaf tutulan  oğlu Uğurcan Sönmezer’in  oğlunun sağlığına kavuşması için  mensubu bulunduğu partisi CHP genel başkanına seslenen baba  Ahmet Sönmezer, “ CHP’den beklediğim desteği alamadım. Bunu protesto etmek için iki kez Adana’dan Ankara’ya kadar yürüdüm. Mensubu olduğum CHP  Genel Merkezine gittim. Benimle kimse ilgilenmedi. Bir partilisine yardım etmeyen genel başkanın o kultukta oturmaya hakkı yok. Kılıçdaroğlu derhal istifa etmeli” dedi.

Cumhurbaşkanım inanıyorum ki bana yardımcı olacaktır

Kısa sohbetimizde gazetemize konuşan dertli ve isyankar baba Sönmezer; “ bu yaşıma kadar üç farklı il başkanıyla çalıştım. Ne maaşımı verdiler ne de SSK’mı ödediler. Kendilerinden oğlumun muayenesi için ve Ankara’da kalabileceğim otel için bir miktar para istedim. Onuda bana çok gördüler.” Diyerek sorununu duyurmak adına başlattığı protesto yürüyüşünün ikinci durağı Ankara  Cumhurbaşkanlığı külliyesi olduğunu, CİMER’e durumunu anlatan dilekçe yazıp verdiğini  son adresinin ise İstanbul Taksim meydanı olduğunu ifade etti.

Derdimin çaresi başkan Erdoğan

Çaresiz baba Sönmezer, en son adresinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacağını ve kendisine yardım eli uzatacağına inandığını söyledi.

Günlerdir yollarda olan baba Sönmezer, yürümekten ayakları şişmiş yara bere içerisinde olsa da protesto yürüyüşüne devam edeceğini söyleyerek yürüyüşüne kaldığı yerden devam etti.