Güncel
Giriş Tarihi : 30-08-2019 21:25   Güncelleme : 31-08-2019 18:03

İŞTE HENDEK FARKI, İŞTE ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI…

BİR ÖZLEM BÖYLE SON BULDU Hendek Belediyesinin organize ettiği “Şehitlere saygı, bayrak yürüyüşü ve fener alayı” temalı program Hendek ilçe Jandarma Garnizon komutanlığı önünde verilen startla başladı. Kortejin önünde Silahlı Kuvvetlere mensup subaylar, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu eşi hanım efendi ile birlikte yer alırken Hendek Belediye Başkan yardımcıları , Siyasi parti temsilcileri,STK yöneticileri, ilçe halkı yer aldı. Bayrağını alan koştu geldi, bayrağı olmayan katılımcılara Hendek Belediyesi tarafından binlerce bayrak ile birlikte gecenin karanlığını aydınlatan ve geceye ismini veren meşaleler dağıtıldı.

İŞTE HENDEK FARKI, İŞTE ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI…

97.Cİ YILINDA,  97  YAZ OKULU ÖĞRENCİSİ, 97 METRE BAYRAK,  9.700’ÜN ÜZERİNDE KATILIM  

Garnizon komutanlığı önünde akşam namazının akabinden başlayan yürüyüş trafiğe kapalı olan Muammer Sencer caddesi üzerinden devam etti ve Cumhuriyet alanında son buldu. Beklenenin çok üzerinde katılımın sağlandığı  ve 97.cisi kutlanan Zafer Bayramı kutlamalarında Hendekspor kulübünde spor yapan 97 minik öğrenciler 97 metre boyunda Türk Bayrağını başlarının üzerinde taşırlarken  “vatan sana canım feda” sloganları gecenin karanlığını inletirken 9.700’ün üzerindeki katılım ilçe Cumhuriyet alanına sığmadı.Kortejin geçişini izleyen 1-3 yaş arası minikler ve onları yıllardır unutturulan fener alayını yaşamalarını sağlayan ebeveynler ve büyük anneleri, dedeleri yürüyüşe alkışlarla destek verdiler.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

 Cumhuriyet alanında Atatürk anıtı önünde hazır bulunan vatandaşlar ataya saygı duruşunda bulundu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

ŞEHİTLER İÇİN DUALAR EDİLDİ

Atatürk anıtı önüne gelen yürüyüş kortejine ilçemiz hafızları tarafından şehitler adına dular okunarak devam eden törende  bu yıl çok farklı kutladığımız Zafer Bayramı gecesinde  vatandaşlara bir konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu;  “programımızda bir konuşma yoktu ancak bu coşku ve heyecanı sizlerle birlikte yaşayan bir kardeşiniz olarak sizlere teşekkür etmek istedim” diyerek başladığı konuşmasında; “ geçmişten bu güne , çocukluğumuzun hatıralarında yeri olan bu fener alayı yürüyüşü bundan sonra da Allah nasip ederse daha coşkulu ve kalabalık bir şekilde inşallah birlikte yapacağız.”sözleri katılımcılardan büyük alkış aldı.

ALLAH BİZİ BİR DAHA 30 AĞUSTOS’LARLA SINAMASIN İNŞALLAH

 Babaoğlu; “ 26 Ağustos’da başlayıp 30 Ağustos’da zaferle biten bu zaferi hep birlikte kutlamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz.  Allah bir daha bizleri böylesi savaşlaria sınamasın inşallah. Ancak karşılaşacak olursak da sonu yine 30 Ağustos’da olduğu gibi zaferle sonuçlanacaktır. “ dedi.

BABAOĞLU ÖZÜR DİLEDİ !

Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle icra edilen fener alayı yürüyüşü nedeniyle Cumhuriyet alanındaki trafik akışının kısa süreli olarak kesilmesi ve esnaflarımızın işyerlerinin önlerinin vatandaşlarla doldurulmuş olması münasebeti ile özellikle esnaf arkadaşlarımızdan ve taksici arkadaşlarımızdan özür dilediğini ifade eden başkan Babaoğlu; “ ancak şu bir gerçek ki böyle ihtişamlı bir zaferin kutlaması da böyle ihtişamlı olmalıydı. Bundan da gurur duyuyoruz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı  ayrı ayrı teşekkür ediyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum” dedi.

HEP BİR AĞIZDAN ANDIMIZ OKUNDU

İlköğretim okullarında Milli Eğitim Müfredatından kaldırılan ve ülke genelinde büyük tepki toplayan Andımız Marşı küçük öğrenciler tarafından seslendirildi. Etkinliğe katılanlar da minik öğrencilerin söylediklerini takrarlamak suretiyle andımız marşını okudular. Marşın okunmasıyla  fener alayı yürüyüş programı sona erdi.

NOT: Fener alayından video görüntüleri şu an Facebook üzerinden Ahmet Çileci ve Hendek Şafak adresine yüklenmektedir. Bizi izlemeye devam edin...