Asayiş
Giriş Tarihi : 22-08-2019 17:30   Güncelleme : 22-08-2019 17:46

KOM Şubeden Ruhsatsız Silah Ticareti Operasyonu

İlimiz geneli Polis ve Jandarma Sorumluluk Bölgeleri dâhilinde “Ateşli Silah Yapım Ve İmalatı İle Birlikte Mühimmat Kaçakçılığı Ve Ruhsatsız Silah Ticareti Yapmak” ve “Haksız Kazanç Sağlamak” suçlarına karısan

KOM Şubeden Ruhsatsız Silah Ticareti Operasyonu

karısan veya karışması muhtemel şahıs/şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 3 (Üç) aylık yapılan çalışmalar sonucunda; Karadeniz bölgesinden temin edilen silah parçalarının Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde bulunan tavuk çiftliğindeki atölyede tornadan geçirilerek bütünleştirildikten sonra piyasaya sürüldüğünün tespit edilmesi üzerine 20/08/2019 günü eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda 3 ayrı adreste yapılan aramada toplam (3) adet ruhsatsız tabanca bu tabancalara ait (213) adet değişik çaplarda dolu fişek, 20 (yirmi) adet üzerinde herhangi bir marka/model/seri numarası bulunmayan tabanca sürgüsü ve yine 20 (yirmi) adet tabanca iskeleti ayrıca Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde bulunan M.S. isimli şahsa ait tavuk çiftliğinde atölye ve içerisinde silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili M.S.- E.B. ve E.B. isimli şahıslar gözaltına alınmış, 21/08/2019 günü adli mercilere sevk edilmesi sonucu M.S. ve E.B isimli şahıslar TUTUKLANARAK ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadele kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAKARYA VALİLİĞİ