Güncel
Giriş Tarihi : 21-08-2019 09:57   Güncelleme : 21-08-2019 14:06

GÜLE GÜLE SAYIN KAYMAKAMIM

Üç yıldır ilçemizde başarılı çalışmalara imza atan devlet adamı kaymakam Orhan Burhan, son atama kararnamesi ile Antalya ili Muratpaşa ilçesi kaymakamlığına atandı. Hendek Belediye Başkanı Baboğlu tayin dolayısı ile kaymakam Burhan onuruna Hendek Bayraktepe sosyal tesislerinde veda yemeği verdi. Veda yemeğine belediye başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, HİMPAŞ Müdürü Hızır Çağrı Güngör, Belediye Başkan yardımcısı Fatih Öztürk ile birlikte, CHP hariç diğer siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri ,sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

GÜLE GÜLE SAYIN KAYMAKAMIM

HENDEKİ ÇOK SEVDİM, ANTALYA’DA BİR KAPINIZ VAR…

İlçemizde görev yaptığı üç yıl içerisinde üç vali ile uyumlu bir şekilde çalışan kaymakam Orhan Burhan’ın veda yemeği Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri Bayraktepe’de gerçekleşti. Anıların anlatılarak geçmişin yad edilmesi sevinçle hüznü bir arada yaşattı.

VALİ OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

Yoğun katılımın gözlendiği veda yemeğinde konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, kısa dönemde de olsa kaymakam beyle uyum içerisinde çalıştık. İlçemizden ayrılıyor olmasına üzülüyor olsak da daha büyük bir ilçeye gitmesi ve gelecek yıllarda devletin daha üst kademelerinde görev yapacağına gönülden inanıyor ve şimdiden yeni görevinde başarılar diliyor, kendisine şahsım ve Hendek halkına değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek Hendek hatırası olarak çini vazo hediye etti. Başkan Babaoğlu son olarak , kaymakam Burhan’ı Antalya Muratpaşa ilçesinde ziyaret edeceğinin de sözünü verdi.

HEDİYE YAĞMURU

Veda yemeğine katılan katılımcılardan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,  , Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, , Emekli Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, ,Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya  kaymakam Burhan’a, ve Kuvayı Milliye Derneği Kurucu Başkanı  ilçemizin medarı iftiharı Rüştü Çürüksulu’da kaymakam beyin hanımına pozitif ayrımcılık yaptı ve şahsına  özel hediyeler vererek yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundular.

ANTALYA’DA BİR KAPINIZ VAR

Hendek ilçesini anımsatan hediye yağmuru altında katılımcılara hitap eden kaymakam Burhan’ın sevinç,hüzün ve heyecanı bir arada yaşamasından dolayı adeta konuşurken boğazı düğümlendi, gözleri yaşardı. Kaymakam Burhan; “ Hendek ilçesine tayinim çıktığında buradaki durumu analiz ettiğimde eğitim kalitesinin artırılması noktasında eksiklikler olduğunu gördüm ve üç hedef balirledim. 1-İkili eğitimin sona erdirilmesi,2-Sınıflardaki öğrenci yoğunluğunu normlara uygun hale getirilmesi ve 3. Olarak da Fen Lisesinin kurulmasını hedeflemiştim. İlk iki hedefimizi gerçekleştirdik, üçüncü hedefimiz olan Fen Lisesinin kurulması konusunu başaramadık. Ancak inanıyorum ki üçüncü anadolu lisemiz nispeten bu açığı kapatacak ve ilerleyen süreçte Fen Lisesi de kurulacaktır. “diye konuştu. Kaymakam Burhan, Hendek’i ve Hendeklileri çok sevdiğini belirterek; “ unutmayın ki Antalya’da bir kapınız var. Her zaman bekler sizleri ağırlamaktan mutlu olurum.  Varsa sizlere olan haklarımı helal ediyor sizlerinde bana olan haklarınızı helal etmenizi istiyorum” dediğinde  katılımcıların hep bir ağızdan helal olsun demeleriyle veda yemeği sona erdi.