Güncel
Giriş Tarihi : 18-08-2019 15:49   Güncelleme : 20-08-2019 07:38

PARTİLERDE KONGRE TARİHİNİN AÇIKLANMASI HAREKET GETİRDİ

Siyasi partilerin kongre hazırlıkları bir anda siyaset ortamını ısıttı.

PARTİLERDE KONGRE TARİHİNİN AÇIKLANMASI HAREKET GETİRDİ

HAREKET GELDİ

31 Mart seçimlerinde İstanbul  Cumhur ittifakı karşısında al benisi ve tanınırlığı olmayan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun 13.000 farkla kazandığı seçimin türlü gerekçelerle iptal edilmesinin ardından tekrarlanan 23 Haziran yerel seçimini bu kez 800 bin farkla  kazanarak tüm ülkeye ismini duyurdu.Yaşanan bu durum yıllardır yerinde sayan CHP’ye de hareket getirdi.

ÇALIŞMALAR SON HIZ DEVAM EDİYOR

AK Partinin yıllardır sürdürdüğü  yerel  ve genel seçim galibiyetleri karşısında alınan bazı büyükşehirler nedeniyle kabuğuna çekilen CHP’ye güven tesis ettiği gibi iktidarda da panik yarattı. Kamuoyunda  büyük sükse yapan Millet İttifakının büyük ortağı CHP’de başlayan kongreler partilileri hareketlendirdi. İlçemiz geneline de sirayet eden bu gelişmelerin ardından ilçede varlığı yokluğu belli olmayan CHP’de başlayan bu hareketlenme gözle görülür şekilde hızla devam ediyor.

CHP ALTERNATİF OLABİLİR Mİ?

İlçemizde CHP’yi ayağa kaldıracağını düşünen partili bazı gruplar akşamları değişik bölgelerde delege çalışmalarına başladılar. CHP’ye gönül vermiş partililer 31 Mart seçimlerinde kendilerine özgüvenlerinin geldiğini açıkça ilan etmekten de çekinmiyorlar. Umulur ki ilçemizde varlığı yokluğu belli olmayan CHP örgütü toplumda karşılığı olan partililerin önderliğinde  şaşalı günlere yeniden döner ve iktidarın alternatifi noktasında kendini gösterir.  Görünen o ki çoğunluğu gençlerden oluşan örgüt temsilcilerinin bu girişiminin nasıl bir sonuç vereceği  merak konusu.

CHP’de bunlar yaşanırken iktidar partisinde neler yaşanıyor? Bekleyin, yakında…