Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 15-08-2019 12:07   Güncelleme : 17-08-2019 09:41

Bülbül: CHP ne yaparsa yapsın o bataklığı kurutacağız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan vekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül: “Türkiye terör bataklığını kurutmaya çalışıyor, CHP çıkmış Suriye Konferansı diye barışçı adımlardan bahsediyor”

Bülbül: CHP ne yaparsa yapsın o bataklığı kurutacağız

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Fırat Nehri’nin doğusuna yapılması planlanan operasyonu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye giden ülkücülere ‘yuvaya dönün’ çağrısını değerlendirdi

Partisinin Sakarya İl Teşkilatı’nda düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Bülbül, “Görünen o ki; Türkiye, önemli bir girişimde bulunacak. Uzun süredir ifade edilen ve kararlılık gösterilen Fırat nehrinin doğusunda bulunan bölgede fitneyi bitirmek ve bataklığı kurutmak üzere Türkiye önemli bir takım girişimlerde bulunacak gibi gözüküyor. Allah bu faaliyetimizde, bu teşebbüsümüzde bizleri muvaffak etsin. Dönem çok hassas bir dönem, büyük sıkıntılarla mücadele eden Türkiye’de Fırat’ın doğusuna yapılacak operasyon, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler, Ege’de yaşanan gelişmeler, terörle yapılan mücadele, Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe 2 operasyonu, Kandil’e varıncaya kadar devam edecek olan süreç, Türkiye’nin bu coğrafyada güçlü olmasını mecbur kılan gelişmelerdir. Burada milli birlik ve bütünlüğün temin edilmesi, kenetlenmenin sağlanması büyük önem arz ediyor” dedi.

TEK KUTUP MEMLEKET VE MİLLET

Sözü MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin MHP’den ayrılanlara yaptığı ‘yuvaya dönün’ çağrısına getiren Bülbül, “Bunu taktik, stratejik, samimi olmayan bir çağrı olarak yaftalamaya çalışanlar, böyle yorumlamaya çalışanlar oldu. Genel Başkanımız son derece samimi bir çağrıda bulundu. Aslında o çağrı sadece bizim partimizden geçmişte belli sebeplerden dolayı ayrılmış olan arkadaşlara değil, Türk Milletine bir çağrıdır. Türkiye çok önemli süreçlerin içerisine girerken, bu süreçlerde sözüm ona siyaset adına bir cepheleşmenin, kutuplaşmanın içerisine girmemenin gerekliliğini ifade eden bir çağrıdır bu. Tek bir kutbumuz var, o da milletimizin, memleketimizin geleceği, bekası. Bunu temin noktasında her siyasi partinin hassasiyet göstermesi lazım. Milliyetçi Hareket Partisi bu hassasiyeti ziyadesiyle gösteriyor. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye’yi yöneten, yürütmenin başında olan irade olarak, tavizsiz bir şekilde bu duruşunu göstermeye gayret ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi de, bu duruşu sonuna kadar destekleyeceğini ifade ediyor. Diğer siyasi partilerinde aynı hassasiyeti göstermek gibi bir mecburiyetleri var” ifadesini kullandı.

ŞİMDİDE KONFERANS UYDURDULAR

“Bizim Fırat’ın doğusu bir bataklıktır ve burayı kurutmamız gerekiyor dediğimiz bir dönemde, sırtını dayadıkları dağlar devrileceği için HDP’nin tepkisi normalde, CHP’ye ne oluyor?” diye soran Bülbül şöyle devam etti:

Bugün Türkiye’de yeni bir hazırlık başladı, Suriye Konferansı. Suriye meselesinin barışçı yollardan çözümü için bir parti İnisiyatif aldı. Kim, Cumhuriyet Halk Partisi. Ne yapmaya çalışıyor, Türkiye’nin uzun bir süreden beri hem diplomatik, hem askeri yollarla mücadele ettiği ve uluslararası camiada Türkiye’nin haklılığı çok açık bir şekilde biliniyor olmasına rağmen, içimizden birileri mecliste ikinci parti konumunda olanlar Türkiye’de bir yapıyı organize edecekler. Peki, bunun içerisinde kimler olacak, bu hareketten dolayı menfaatleri zarar görecek ne kadar yapı varsa sözüm ona bu işin barışçı yollardan çözümü için toplanan bu yapıda olacaklar. Üst akıl denen yapının organize ettiği bütün yapılar orada kendisini gösterecek. Peki, bizim Türkiye’de buna mı ihtiyacımız var, yoksa sefere çıkacak ordumuza, istikamet nereye diye sorulduğunda Kızılelma diyen evlatlarımıza, tankları durdurup elindeki avucundakini ikram eden ve Allah hayırlısıyla dönmeyi nasip etsin diyen analara, insanlara mı ihtiyaç var şuan. İhtiyacımız bunlar. Fakat birileri sözüm ona Türkiye’yi düşünüyor. Sözüm ona yanlış bir yola girildiğini söylüyor. Ne diyor, orası bataklık. Evet, orası bataklık ve Allah nasip ederse biz orayı kurutacağız. Onun için giriyoruz biz. Silahlı 50 bin PYD, PKK teröristinin orada olmasından dolayı biz rahatsızlık duyuyoruz. Bizim önemsediğimizi, rahatsızlık duyduğumuzu ve bizim kanımıza gireni biz orada yaşatmak niyetinde değiliz ama birileri ondan rahatsız olmuyorsa o meseleyi bir sorgulamak lazım.

BU CHP’LİLERİN İRADESİ OLAMAZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afrin’e girilmesin dediğini de anımsatan Bülbül, “Sayın Kılıçdaroğlu sen hangi iradeyi temsil ediyorsun. Bu irade eminim ki; Cumhuriyet Halk Partili olan, bu memleketin, bu milletin geleceğine en az bizim kadar sahip çıkma arzusunda olan kardeşlerimizin iradesi değildir. Bu irade; Bu partiyi kurdu deyip onun varlığından övündüklerini ifade ettikleri Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesi de değildir.  Ki; Mustafa Kemal Atatürk, ölüm döşeğindeyken, İstanbul’da boğaza düşünceli bir şekilde bakarken, odasına giren ve bu düşünceli halini soran yaverine, “Şimdi çıkıp Hatay’ın dağlarında çete reisi olasım var” diyor. Hatay daha Türkiye’ye katılmamış, Atatürk’ün hastalığı hat safhada, ölümü yakın ama onun kafasında bir tek Hatay var. Hatay ne kadar önemliymiş dimi, şimdi daha iyi anlıyoruz. Neyin ucunu tutuyormuş değil mi? Hatay elimizde olmasaydı şimdi neleri konuşuyor olurduk. Keşke bugünkü CHP Yönetiminde de aynı inanç, aynı milli duygular olsa. CHP’de şuan ki anlayış, Tunceli’de Seyit Rıza heykeline selam duran, Anıtkabir’e yüzsüzce gelip, Atatürk’e saygı duruşunda bulunan zihniyettir. Ya o olacaksın, ya o olacaksın. İkisinden biri. Açık hava toplantılarında terörist başının fotoğrafıyla Atatürk’ün fotoğrafını yan yana koyduran zihniyet, şuan CHP’yi yöneten zihniyettir. Bu zihniyetin bu siyaseti Türkiye’de sürdürebilme imkân ve ihtimali yoktur” diye konuştu.

HER OPERASYONA KULP TAKTILAR

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, İYİ Parti’nin de CHP ile aynı paralelde olduğunu aktararak, “Güneydoğu meselesinde terörist başı ile aynı ağızdan eşit vatandaşlık temelinde bu işi çözmeyi planlayan bir parti tabi ki o yapıyla birlikte eklemlenecek. Afrin’e girilirken seçim yatırımı, Fırat Kalkanı sürerken asker sefil durumda, Pençe Harekâtı başladığında İstanbul seçimi için, S400 geleceği zaman da sadece külliyeyi koruyacak diyen bunlardı. Milliyetçi Hareket Partisi bu yapılara karşı tabi ki, devletiyle milletiyle, memleketin geleceği için mücadele edenlerle beraber duracak” dedi.

AKAR’DAN BERABERLİK VURGUSU

İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ise, bayramların birlik ve beraberliğin pekiştiği önemli günler olduğunu belirterek, “Bayramları bu manada iyi değerlendirmek lazım. Belli bir dönem yol yürüdüğümüz, ancak bugün yanımızda olmayan kardeşlerimizle de kenetlenmek, Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği üzere, fikren yanımızda olmakla birlikte fiziken yanımızda olmayan kardeşlerimizle birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına güzel vesileler bunlar. İnanıyorum ki, bu bayramın manevi ikliminde Sakarya’da bu birlik ve beraberlik ortamı daha da büyüyerek devam edecek. İnşallah önümüzdeki süreçte Sakaryamız için ülkemiz için birlikte yürür, Milliyetçi Türkiye’nin inşasında hep birlikte rol alırız” diye konuştu. 

BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN İLGİ

MHP Sakarya İl Teşkilatında yapılan bayramlaşma programına, partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gün boyu ziyaretlerinin devam ettiği MHP’de Bülbül ve Akar, partililer ve vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet etti.