Güncel
Giriş Tarihi : 10-08-2019 13:54   Güncelleme : 12-08-2019 15:21

HEM BAYRAMLAŞMA HEM VEDA

Kurban bayramı dolayısı ile düzenlenen protokolün halk ile bayramlaşma merasini bugün Hendek Müftülüğü toplantı salonunda yapıldı. İlçe kaymakamı Orhan Burhan başkanlığında yapılan bayramlaşma törenine Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, AK Parti İlçe Başkanı H.Serdar Baykal, BBP İlçe Başkanı Engin Yapıcı, MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı, YRP İlçe Başkanı Faruk Özkür ile birlikte resmi daire müdürleri, STK başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

HEM BAYRAMLAŞMA HEM VEDA

KURBAN ALLAH’A TESLİMİYETTİR

İlk konuşmayı ev sahibi olarak yapan ilçe müftüsü Murtaza Gür, kurban bayramının faziletine dikkat çekerek;

“ kurban bayramı kardeşliği hatırlatan bir bayram arefesindeyiz. Şu anda Mekkei Mükerremede Arafatta  yüz binlerce hacımız milyonlarca müslüman kardeşlerimizle beraber vakfeye durdukları anda bizlerde burada Allah’a kendi birliğimizi beraberliğimizi arz ediyoruz. Rab’bimiz kardeşliğimizi bozmasın.”diye konuştu. Müftü Gür , Hendek ilçesi Diyanet görevlisi olarak Hendek halkının dünya müslümanları için kesilecek kurbana 400 hisse ile katılım sağladıklarını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.  

İLERİKİ GÜNLERDE İNŞALLAH VALİ OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

Kürsüye gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da yaptığı konuşmada;  ilçemizde üç yıl görev yapan ve son kararname ile Antalya ili Muratpaşa ilçesine tayini çıkan ilçe kaymakamı Orhan Burhan’a ilçemizde yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek; “ inşallah kaymakamımızı ileriki dönemlerde vali olarak devletimize hizmet ederken görmek istiyoruz. Hepinize hayırlı bayramlar” temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

KAYMAKAMIMIZA YENİ GÖREV YERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Törende konuşma yapan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’da konuşmasında ; “değerli Hendekliler kurban bayramınızı kutluyorum. Kaymakamımız Orhan Burhan’a da yeni görev yerinde başarılar diliyor, ilçemizde vermiş olduğu hizmetlerden dolayı da teşekkür ediyor hepinize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

HENDEK’İN BENDEKİ YERİ ÇOK FARKLI UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL

Son konuşmacı olarak kürsüye alkışlar arasında gelen ilçe kaymakamı Burhan;  kendisininde Hendekli olduğunu, oğlunun doğum yerinin Adapazarı olduğuna dikkat çekerek; “  Hendek’in bendeki yeri çok farklı. Unutmak mümkün değil. Sonuçta devlet memuruyuz. Bundan sonra başka bir yerde çalışmamız uygun görüldü. İnşallah bayramdan sonra yeni görev yerimize intikal edip görevimizi yapmaya çalışacağız. Biz burada kurban bayramını kutlarken kutsal topraklardaki müslüman kardeşlerimiz de hac farizesini yerine getiriyorlar. Hendek ilçemizden kutsal topraklara giden vatandaşlarımızın hacılığının Allah’tan kabul olunmasını niyaz ediyorum. Kurban bayramımızın da hayırlı bir şekilde tamamlanmasını arzu ediyorum.” Dedi.

FETÖ’YE DİKKAT ÇEKTİ

Burhan, burada da bir kez daha sözü kurban derilerinin kimlere verilmememsi yönünde yaptığı açıklamasında FETÖ Terör Örgütü mensuplarına verilmemesi ve elde edilen paranın askerimize, vatandaşımıza kurşun olarak dönmemesi adına dikkatli davranmanızı istiyorum. Bu konuda müftülüğümüz sizlere yardımcı olacaktır” diye konuştu.

KURUM ZİYARETLERİYLE BAYRAMLAŞMA SONA ERDİ

Konuşmaların ardından bayramlaşma gerçekleşti ve akabinden Hendek Yeni Cami önünde hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.  Bayramlaşma töreni İlçe Emniyet Müdürlüğü, Hendek Jandarma Garnizon Komutanlığı ve Hastane ziyaretleriyle son buldu.