Güncel
Giriş Tarihi : 31-07-2019 09:41   Güncelleme : 01-08-2019 17:45

DOKTOR SIKINTISI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLIYOR

KAMUOYU MERAK İÇERSİNDE İlçemiz Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ilçe halkını duyarlı olmaya ve soruna sahip çıkmaya çağırdı. Sorunun ilçe basınından kaynaklandığını iddia eden hastane başhekimliği ve önetimi muhtarın bu çıkışına ne yönde bir açıklama gelecek merakla bekleniyor.

DOKTOR SIKINTISI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLIYOR

MUHTARIN HAKLI İSYANI DESTEK BULACAK MI?

İskefiyeli yaptığı açıklamasında; “bu güne kadar ilçemiz Devlet Hastanesinde yaşanan doktor eksiği sıkıntısı had safhaya ulaşmış, ilçemize doktor gelmememik bir yana gelen doktorlar da 1-2 hafta içerisinde ayrılmaktalar.İçi donanımlı modern bir hastane binamız mevcut gel gör ki Hendekli vatandaşlarımız başı ağırsa komşu hastanelere akın ediyorlar. Böyle olacak ise bu hastane neden yapıldı?  Tüm halisane girişimlerimiz ne yazıkki bir karşılık görmedi. Bu duruma daha fazla tahammül etmemizi kimse beklemesin. Yarın yani Perşembe günü ilçe genelinde hazırlanan stantlarda  imza kampanyası başlatacağız. Tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” diyen İskefiyeli, “ toplanan imzaları Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanımıza bizzat teslim edeceğim” dedi.

VALİ DESTEK SÖZÜ VERMİŞTİ

Yerel yönetim Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da yakın zaman önce bu konunun artık yadsınamaz olduğu bilinci ile Sakarya valisi Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret ederek Hendek Devlet Hastanesindeki doktor açığının kapanması yönünde destek istemiş vali Nayir’de gerekli desteğin verileceği sözünü vermişti.

HENDEK HALKI BUNU HAK ETMİYOR

Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’yi muhtarlık binasında ziyaret eden Babaoğlu’da düzenlenecek imza kampanyasına gerekli desteğin verileceğini belirtmiş,  “ hastane bizim vatandaş bizim. Varlık içerisinde yokluk yaşıyoruz. Hendek halkı bunu haketmiyor” diyerek isyanını dile getirdi.

GELEN DOKTORLAR NEDEN KAÇIYOR?

Kamuoyunda Hendek Devlet Hastanesinin sorun yumağı olmasının hastane yönetiminden kaynaklandığı, hastaneye doktor gelmemesinin nedenini ilçe basınında hastane ile çıkan münferit olayların yayınlanmasından kaynaklandığını ileri süren hastane yönetimine vatandaş ( eski, baraka tarzı hastanede yılda 35.000 ameliyat gerçekleşiyordu, bugünde başı ağrıyan civar hastanelere gidiyor,neden? Hadi doktor gelmiyor anladık peki gelen doktorlar neden Hendekden kaçmanın yolunu arıyorlar?) sorusunu yöneltiyorlar.