Güncel
Giriş Tarihi : 30-07-2019 07:52   Güncelleme : 31-07-2019 12:58

BABAOĞLU ACELLA YAYLASINDA HORON OYNADI

Akyazı Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği 31.ci Acella Yayla şenlikleri hafta sonu yapıldı. Geçen yıl yaylanın ağalığını kazanan Hendek Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’ı ziyaret eden başkan Babaoğlu gördüğü atmosferden oldukça etkilendi.

BABAOĞLU ACELLA YAYLASINDA HORON OYNADI

Karadeniz müziğinin kemençe sesleri  ile bir süre horon oynayan Babaoğlu bu tür etkinliklerin zor şartlarda da olsa devamından yana olduğunun altını çizerek; “ bizi biz yapan kültürel zenginliklerimizi kaybetmemeli  aksine devamı noktasında destek olmalıyız. Akyazılı hemşehrilerimi bir kez daha kutluyor iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Yayla ağası Hüdaverdi  Bahadır’da; “ bu tür etkinliklerin insanları bir anlıkda olsa olumsuz hayat koşulları ve yaşamın ağır yükü karşısında bir dinlenme  dönemi olarak görüyoruz. Uzaktan yakından herkes gelir geçmiş bir yılın muhasebesini yaparız. Bu nedenle yayla etkinlikleri biz karadenizliler için olmazsa olmazımız” diyerek etkinliğe katılarak onurlandıran ve katkı sunmasından dolayı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na  karadeniz renkleriyle örülen atkı ve plaket hediye etti.