Asayiş
Giriş Tarihi : 26-07-2019 15:50   Güncelleme : 31-07-2019 12:59

15 YILLIK BİRİKİM 15 DAKİKADA YOK EDİLDİ

15 DAKİKADA FABRİKAYI TALAN ETTİLER Sakarya İli Akyazı ilçesine bağlı Yeniormanköy mevkiinde bulunan Çelik Konstriksiyon yapısı tamamlanmış 1050 m2 lik fabrika binası hurdacı tabir edilen hırsızlar tarafından bir gecede kesilerek enkaza döndürüldü.Zararın 1,5 milyon Türk Lirası olduğu öğrenildi.

15 YILLIK BİRİKİM 15 DAKİKADA YOK EDİLDİ

HIRSIZLIĞI TELEFONLA ÖĞRENDİ

Sakarya’da ikamet eden  ve Ağaç Makine imalatı üzerine çalışaşan Ali Fidancı  tarla komşusu tarafından gelen telefonla öğrendiği hırsızlık olayı sonrası şoka girdi. Akyazı Jandarmasını arayan Bilici olay mahalline gelen jandarmanın da yardımıyla  fabrika binasını iş makinaları ve kaynaklarla kesen 8 kişiyi gözaltına aldı. Hırsızların yanlarında bulunan makine ekipmanına da el koydu. Şüpheliler bugün  Akyazı Jandarmasındaki ifadelerinin ve toplanan deliller ışığında Akyazı Cumhuriyet Savcılığına çıkarılacak.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Akyazı ilçesi Yeniormanköy mevkiinde planı projesi alınarak yasal boyutta gücü nispetinde yapmaya çalıştığı 1050 m2 lik fabrika binasının hırsızlar tarafından talan edilerek yıkılmasının ardından şok yaşadı. 15 yıllık birikiminin 15 dakikada yok edildiğini ifade eden Ali Fidancı  hırsızlardan şikayetçi olarak zararının tanzimini istedi.

JANDARMA HEPSİNİ GÖZALTINA ALDI

Fidancı’nın  ifadesine ulaştık. Fidancı  Akyazı savcılığına verdiği ifadesinde; “  tarla komşum tarafından telefonla arandım ve fabrika binamda hırsızlık yaşandığını öğrendim.  Adapazar’ından  Akyazı Yeniormanköy mevkiine hareket ettim.  Gördüğümde binamın hali içler acısıydı. Duvarlar yıkılmış, Çelik Kontrüksiyon demirler oksijenle kesilmiş bir vaziyette idi. Olay mahallinde tanımadığım 7-8 kişi ile birlikte  paletli kepçe, kamyon ve kesimde kullanılan kaynak makineleri vardı.  Kendilerine burasının benim olduğumu ne hakla mülküme girip bu zararı verdiklerini sorduğumda  hepsi sözleşmişcesine  beni ikna edecek bir söylemde bulunamadılar.  Jandarmaya bilgi verdim. Jandarma olay mahalline geldi ve hepsini olayda kullandıkları alet edavat ve vasıtalarla birlikte gözaltına aldılar. Fabrika binamı yerle yeksan eden isimlerinin  İ.K.-F.H.-F.H,-F.K,-S.K,-G.D olduğunu öğrendiğim, makine operatörü Z.G, iş makinası sahibi U.D. ve bekçi olarak tuttuklarını öğrendiğim K.T, ve burasının kendi mülkü olduğunu iddia eden S.Y. adlı kişilerden davacıyım. Zararımın tazminini istiyorum” dediği öğrenildi.

BU CESARETİ NEREDEN BULDULAR?

Olay mahallinde Fidancı ; “ 15 yıllık birikimim olan fabrika binası hırsızlar tarafından 15 dakikada yok edildi. 1.5 milyon TL maddi zararım var. “ diyerek, “hırsızların bu cesareti nereden ve nasıl aldıklarını merak ediyorum” diye konuştu.

NOT: Olay yerinin video görüntüsünü  Facebook adresi üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.