Güncel
Giriş Tarihi : 25-07-2019 16:57   Güncelleme : 26-07-2019 17:59

TUTUMLU OLMANIN YOLU İSRAFI ÖNLEMEKTEN GEÇİYOR

BELEDİYE EKİPLERİ İLÇE MERKEZİNDE Hendek Belediyesi Fen İşleri personeli ilçe merkezinde bazı caddelerde ömrünü tamamlayan kilitli parkeleri yenileri ile değiştiriyor.

TUTUMLU OLMANIN YOLU İSRAFI ÖNLEMEKTEN GEÇİYOR

Vatandaşlardan gelen talepler değerlendiriliyor

İlçe merkezindeki bazı caddelerde gerek ömrünü tamamlaması  ve gerekse ağır tonajlı vasıtaların geçmesi nedeniyle deforme olan kilitli parke taşlar yenileriyle değiştiriliyor. Bahse konu olan yerlerde deformeden dolayı  yağmur suları birikmekte araçlar geçerken kaldırımda yürüyen vatandaşlar araçlardan sıçrayan sular nedeniyle mağduriyet yaşıyorlardı.

Küçük ve akıllı dokunuşlar

Küçük dokunuşlarla sorunları ortadan kaldırma ve vatandaş memnuniyetini kazanma yolunda emin adımlarla ilerleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “ilçe merkezimizde bulunan bazı caddelerimizde ekonomik ömrünü tamamlayan kilitli parke taşlarını değiştirmek sureti ile hem yaşanan sorunu ortadan kaldırıyoruz hemde görsel güzellik katıyoruz. Buradan sökülen eski kilitli parke taşları da tekrardan taş ocağı işletme alanına taşınmakta ve yeniden işlenerek ekonomiye kazandırılmakta” diyen Babaoğlu,  Hendek Belediyesinin ilçe halkı tarafından kendilerine emanet edildiğinin altını çizerek;  “elimizdeki imkanları rantabl kullanmakla mükellefiz.  Bu nedenle  tutumlu olmanın yolu israfı önlemekten geçiyor” dedi.