Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2019 14:29   Güncelleme : 23-07-2019 14:29

Vali Vekili Erdoğan ÜLKER’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Türk Basınında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümü olan bugünde, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nı kutluyorum.

Vali Vekili Erdoğan ÜLKER’in  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Hayatımızın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

 

            Çok önemli bir toplumsal görevi,  zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri içinde yerine getiren değerli basın çalışanlarımızın yaptıkları çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.