Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2019 13:45   Güncelleme : 31-07-2019 13:04

Babaoğlu; “ BORCUN ARKASINA SIĞINMADIM, SIĞINMIYORUM”

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ilk 100 günlük icraatlerini basınla paylaştı.

Babaoğlu; “ BORCUN ARKASINA SIĞINMADIM, SIĞINMIYORUM”

BASIN BAYRAMINI KUTLADI

   Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, ilçe basın mensuplarıyla Bayraktepe Arena’da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıya basın temsilcileri ile birlikte Hendek Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, HİMPAŞ müdürü Hızır Çağrı Güngör ve Hendek Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Akyüzlü'de katıldı.  Toplantı sonrasında 24 Temmuz  Basın Bayramı münasebeti ile basın mensuplarının bayramını kutladı ve plaket takdim etti. Himpaş müdürü Güngör’de adlarına basılmış ajanda hediye ederek basın bayramını kutladı.

ALGI OPERASYONUNA GİRİŞENLER VAR

   Göreve geldiğinden bu güne yaklaşık 100 günlük çalışma programını görsel çalışmalar eşliğinde basına anlatttı. Babaoğlu bazı kişiler tarafından kamuoyuna Belediyenin çalışmaları konularında  aslı astarı olmayan kulaktan dolma bilgiler ışığında menfi propagandaların yapılarak algı operasyonu yapılamaya çalışıldığına vurgu yaparak “  hiçbir yerde hiçbir zaman belediyenin borçları nedeniyle hizmet yapamıyoruz” kabilinden bir açıklamasının olmadığının altını çizen başkan Babaoğlu; “ borç bizi kamçılayan bir etken bu nedenle borcun arkasına sığınmıyor aksine  daha çok çalışıyoruz” dedi.

BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu icraatlerinin ardından basın mensuplarından gelen soruları da açık yüreklilikle yanıtladı. Babaoğlu;  Kentsel Dönüşüm, Toplu konut, Uludere 3. Etap çalışmaları, ilçenin kanayan yarası otopark ve ulaşım sorunu, Bel-İş ve Mezbahane konularında açıklamalarda bulundu.

-Kentsel Dönüşümün altı 2 katlı otopark oluyor

Hendek Kemaliye mahallesinde önceki dönemde başlatılan ancak sonuçlandırılamayan Kentsel Dönüşüm konusunda mağduriyet yaşayan vatandaşlarla tek tek görüşüldüğünün altını çizerek; yaklaşık olarak hak sahiplerinden % 60 ı ile görüşüldü. Konuyla ilgili belediye bünyenmizde komisyon oluşturuldu. Kısa zamanda faaliyete geçileceğini müjdeleyerek bahse konu olan alanndaki Kentsel dönüşüm projesinde tadilat çalışmalarının bitme aşamasına geldiğini yakın zamanda ihaleye çıkılacağını belirterek; “ ilçemizde kangren haline dönen otopark sorununu ortadan kaldırmak adına projeye iki katlı otopark yapımıda dahil olmak üzere planda revizyona gidiyoruz.” Dedi.

-Toplu konut projesi

Toplu konut projesi hakkında da açıklamalarda bulunan başkan Babaoğlu;  “evi olmayan, sosyal güvencesinden başka mal varlığı olmayan hak sahiplerine yönelik olarak inşa edilmesi planlanan toplu konut projemizin avam projelerini hazırladık. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız bu projeden öncelikli olarak yararlandırılacak” dedi.

-Uludere 3.cü etap çalışması

Uluderede başlatılan ikinci etap çalışmaların sonlşandığını ifade eden babaoğlu, “ Uluderede 3. cü etap çalışmaları aynı hızla kesintisiz devam ediyor. Yol genişletme ve duvar örmeler devam ediyor. İnşallah ilerleyen süreçde bütçemiz doğrultusunda bölgenin kalkınmasına yardımcı olacağız ve bölgenin değerlenmesine katkı sunacağız” dedi.

-Otopark ve Ulaşım sorunu

Otopark ve ulaşım sorununun kangren hale geldiğinin farkında olduğunu belirten Babaoğlu; “ otopark konusunda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

-Bel-İş kurumsal yapıya kavuşturulacak

Hendek Belediyesi bünyesinde faaliyetini devam ettiren Bel-İş’in  beyaz masada sadece bir eleman tarafından idare edildiğinin yanlışlığına vurgu yapan Babaoğlu; “  Bel İş gerçek hüviyetine dönecek ve kurumsal yapıya kavuşturularak işlerlik kazanacak. Bölgemizdeki sanayici işadamlarımızın kalifiye eleman konusunda  muhatabı Hendek Belediyesidir. İşadamlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Burası Hendek burada herkese iş var aş var. Bu konuda üstümüze düşeni yapmaya hazırız” dedi.

-Mezbahane kurban bayramında geçici olarak hizmet verecek

Önceki yollarda kapatılarak atıl duruma gelmiş başta ilçemiz kasap esnafımız mağduriyetler yaşamaktadır. Hendek Mezbahanesinin yaklaşan Kurban bayramı öncesinde geçici olarak kurban bayramında faaliyete geçirileceğini söyleyen Babaoğlu; “ maalesef hayvan kesimleri konusunda bir başıboşluk mevcut. Ne kadarı yasal ne kadarı merdiven altı kesim belli değil. Bu bilinmezliği ortadan kaldırıp vatandaşımızın sofrasına sağlıklı et girişinin sağlanması adına mevcut mezbahanemizin faaliyete geçmesi için yaklaşık 300 bin tl bir masrafa ihyiyaç var. Çalışmalarımız devam ediyor. Bizim kimseye peşkeş çekecek malımız yok. Biz emanetçiyiz. Hendek halkının bize emanet ettiği  Hendek Belediyesini gelecek nesillere daha iyi şartlarda teslim etmek gibi ulvi görevimiz var. Kamuoyu algı operasyonlarına kurban edilnmek isteniyor kimse bu tuzağa düşmesin. Mezbahanemizi revize edeceğiz ve en nihayetinde açık ihaleye çıkarak istekliye devredeceğiz. Bu böyle biline” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından bayraktepe arenada toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.