Güncel
Giriş Tarihi : 22-07-2019 09:37   Güncelleme : 22-07-2019 09:49

Bülbül afet bölgesi Kocaali ve Akçakoca’da

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakarya ve Düzce’de sel felaketinden etkilenen bölgeleri ziyaret etti.

Bülbül afet bölgesi Kocaali ve Akçakoca’da

Beraberinde Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İl Başkan Yardımcıları Ömür Açba ve Oğuz Alkaş’la ilk olarak Kocaali İlçesinde incelemelerde bulunan Bülbül, MHP Kocaali İlçe Başkanı Adnan Arar ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’dan bilgi aldı. Bülbül, selden zarar gören mahalleleri, fabrika ve tavuk çiftliklerini ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

KOCAALİ’DE AFET ZİRVESİ

Bülbül, Kocaali’de Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir, DSİ Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Ahmet Ersöz ile de bir araya gelerek, bölgede yapılan iyileştirme çalışmalarını değerlendirdi. Öte yandan Belediye Başkanı Ahmet Acar, ziyareti ve sel felaketi nedeniyle Kocaali’yi meclis gündemine taşıdığı için de Bülbül’e teşekkür etti. 

AKÇAKOCA BELEDİYESİ

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül’ün afet bölgelerine yaptığı ziyaretlerin ikinci adresi MHP’li Akçakoca Belediyesi oldu. Bülbül, burada Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ve Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz, belediyenin ve ilçenin selden ve toprak kaymalarından büyük zarara uğradığını, vatandaşların büyük mağduriyet içerisinde olduğunu ve belediye araç parkının araç ve gereçlerle birlikte tamamen yok olduğunu aktardı.

“GEREKEN DESTEK SAĞLANACAK”

“Burada olağanüstü bir durum var” diyen Bülbül, “Belediyemizin rutin hizmetler için gerekli olan araç gereci dahi yok olmuş. Üstelik burası şuan afet bölgesi, gerekli destek mutlaka sağlanmalı. Bu yönde girişimlerimiz başladı. Önemli olan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi, daha fazla mağdur edilmemesidir” dedi.

ESMAHANIM KÖYÜ’NE ZİYARET

Bülbül son olarak beraberinde MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam ile Dilaver Köyü’ndeki Düzce Afet Koordinasyon Merkezi ile selden en fazla etkilenen ve kayıpların olduğu Esmahanım köyünü ziyaret etti.

Arama-kurtarma ekipleriyle görüşen ve köy sakinlerine geçmiş olsun diyen Bülbül, “Burada gerçekten beter bir görüntü var. Şu an sular çekilmiş, ne kadar yoğun bir malzeme yığıldığını gördüğümüzde felaketin boyutları daha iyi bir şekilde anlaşılıyor. Kayıp olan kardeşlerimizin bulunması, ardından da burada mevcut olan sıkıntıların giderilmesi önceliğimizdir. Devletimiz tüm imkânlarıyla sıkıntıları giderebilmek için müdahale etmiş gözüküyor. Bu konuda çaba sarf eden tüm yetkililerimizden de Allah razı olsun. Yaşanan hadisenin hiçbir şekilde hafife alınmaması gerekiyor. Özellikle afet bölgesi olması noktasında ciddi talepler söz konusu. Çok haklı gerekçelerin olduğunu buraya geldiğimizde daha iyi anlıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi, yaraların sarılması açısından bu önemlidir. Buradaki vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerini kullandı.

SEDAŞ YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Bölgedeki elektrik kesintisi ile ilgili çalışma yapan Sedaş ekipleriyle de görüşen Bülbül, “Şu an Esmahanım köyüne ve bölgedeki birçok köye elektrik verilemiyor. Sedaş’ın burada ciddi ve yoğun bir çalışması olduğunu görüyoruz. Aldığımız bilgilere göre de, en geç Çarşamba günü sorun tamamen giderilmiş olacak. Şuan ilave jeneratörler getirilerek elektrik verilmeye çalışılıyor” dedi.