Güncel
Giriş Tarihi : 03-07-2019 17:47   Güncelleme : 04-07-2019 12:30

MECLİSE DAMGA VURAN SÖZLER...

Babaoğlu: Hendek için birlikte çalışıyoruz 9 gündem maddesini görüşerek karara bağlayan Hendek Belediye meclisinde, gündem dışı konuşmalarda soruları cevaplayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Açık, şeffaf ve adil bir şekilde hep birlikte Hendek için çalışıyoruz” dedi

MECLİSE DAMGA VURAN SÖZLER...

 

MADDELER OYLANDI

Hendek Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında yapıldı.  Meclis 9 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Meclisin 1-2 ve 3’ncü maddeleri oy birliğiyle onaylanırken, Kemaliye, Başpınar ve Mahmutbey mahallesini ilgilendiren imar-parsel hisseleriyle ilgili komisyon raporu için belediye başkanı ve encümene yetki verildi.  5'nci madde oy çokluguyla, 6 ve 7’nci maddeler oy birliğiyle kabul edildi.  8’nci madde Hukuk Komisyonuna havale edilirken, 9’ncu madde ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk edildi.

HIZIR ÇAĞRI GÜNGÖR

Gündem dışı konuşmalarda ise Bayraktepe Derneği tarafından kullanılan ve HİMPAŞ’a ait araçla ilgili söz alan Hendek Belediye meclis üyesi ve HİMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Çağrı Güngör, “Bu aracın kullanımıyla alakalı olarak HİMPAŞ olarak Bayraktepe Derneğinden kira alıyoruz. Bununla ilgili gizli saklımız yok. Elimizde makbuzlarımız var. İsteyen herkese ibraz edebiliriz. İlçemizde faaliyet gösteren her derneğe eşit mesafedeyiz. Kimsenin hakkını kimseye yedirmeyiz. Bundan emin olun” dedi.

TURGUT BABAOĞLU

Gündem dışı diğer konularda meclis üyelerinin sorularını cevaplayan Başkan Turgut Babaoğlu, “Açık, şeffaf ve adil bir şekilde hep birlikte Hendek için çalışıyoruz. Her konuyu sizinle paylaşarak ortak karar vereceğimizden emin olun. Siz değerli meclis üyelerimizle, personellerimizle Hendek’in gelişimi, büyümesi için gayret ediyoruz” dedi. Meclis gündem konuların görüşülmesinin ardından tamamlanırken, meclisin Ağustos ayında tatil olması ve Eylül ayında toplanması kararlaştırıldı.