Güncel
Giriş Tarihi : 29-06-2019 18:28   Güncelleme : 12-07-2019 10:28

SAĞLIKLI YAŞAMIN İLK BASAMAĞI SPOR

BABAOĞLU SELMAN DEDE MESİRE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU Yarın düzenlenecek olan “19 uncu Selman Dede Yağlı Güreşleri ve Sünnet Etkinliği” programına hummalı bir şekilde hazırlanan Hendek Belediyesi personeli güreş alanını bayrak ve flamalarla süslemenin yanı sıra alandaki saha çalışmalarına da devam ediyorlar.

SAĞLIKLI YAŞAMIN İLK BASAMAĞI SPOR

KILI KIRK YARIYORLAR

Çalışmaları yerinde denetleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır bir eksiklik yaşanmaması adına adeta kılı kırk yarıyorlar.

Alandaki çalışmaları denetleyen başkan ve başkan yardımcısı, çam ağaçlarının altında çaylarını  Kırkpınar başpehlivanlarından Ordu’lu  Recep Kara ile birlikte yudumlayarak ülke gündemi ile alakalı sohbet ettiler.  Ülke genelinde  spora yeterli desteğin verilmediğine vurgu yapan Kara,Sporun insan sağlığı açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti ve  “ insan doğar, büyür, yaşlanır. Ancak spor yapan insanlar sağlıklı yaşlanırlar.Her şeyin başı sağlık, sağlığın başı da spordan geçiyor” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞIMI VE TİCARETTEKİ BAŞARIMI SPORA BORÇLUYUM

Babaoğlu’da Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Kara’nın söylemlerine tamamen katıldığının altını çizerek;  siyasetin çok yorucu ve stresli  olduğunu bugün Hendek Belediye başkanı olduysa bunu spora borçlu olduğunu ifade etti. Babaoğlu; “ spor sağlıklı yaşamın ilk basamağıdır. Siyaset çok meşakkatli ve yorucudur. Bugün Belediye başkanı olmam ve ticaret hayatında başarılı olmamın sırrı yaptığım spora bağlı. Çünkü siyaset normal bir insanın kaldırabileceği yük değil” dedi.

YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ

Babaoğlu yarın yapılacak olan geleneksel yağlı güreş ve sünnet etkinliğine yoğun katılımın olmasını beklediklerini ifade ederek bir kez daha tüm ilçe halkını etnliğe davetini yineledi.