Magazin
Giriş Tarihi : 07-06-2019 10:27   Güncelleme : 14-06-2019 10:47

8.ci Hacıkışla Yayla Şenliğinde Gökhan Güney rüzgarı

Her yıl geleneksel olarak yapılagelen 8. Hacıkışla Yayla Şenliğinin karadeniz sanatçılarının haricinde 80’lerin Arabesk dünyasının parlayan yıldızı Gökhan Güney oldu.

8.ci Hacıkışla Yayla Şenliğinde  Gökhan Güney rüzgarı

ETKİNLİK PAZAR GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Hacıkışla Yayla Şenliklerinde ilk kez gerçekleşen arabesk sanatçısının katılımıyla devam eden etkinlikler, bayramın 1.ci günü başlamış, üç gün süreceği ilan edilmişti. Ancak konjektür gereği ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine etkinlik Pazar günü akşamına kadar devam edecek.

HACIKIŞLA,BİZİM TURGUT'U BAĞRINA BASTI

8.cisi düzenlenen geleneksel Hacıkışla yaya Şenliklerine katılan Hendek Babaoğlu'na gösterilen sevgi gözlerden kaçmazken yayla şenliklerine katılan sanatçıların ve halkın bayramını kutlayan Babaoğlu, yayla şenliklerinin de hayırlı olması temennisinde bulundu. 

İLÇE HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

İlk kez yayla şenliğine katılan arabeskin duayeni Gökhan Güney, kendisinin Hatay’lı olduğunun altını çizerek;  duygularını “ Hacıkışla yaylasının muazzam atmosferinin yanı sıra arabesk müziğe gönül veren insanlarla bir araya gelmekten mutluluk duydum. Şahsıma gösterilen ilgi alaka ve misafirperliklerinden ötürü yöre halkına teşekkür ediyorum” diyerek  paylaştı.

HACIKIŞLA’DA BİR İLK YAŞANDI

Sahne öncesinde bir süre doğanın eşsiz güzelliği altında dinlenen ve sohbet eden Güney’e Hendek Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır eşlik etti. Yöre ile ilgili bilgiler aktaran Bahadır;  “arabesk müziğin beğenilen sesi Gökhan Güney’i yaylamız etkinliğinde görmek bizleri ve katılımcıları ziyadesiyle memnun etti. Ağırlıklı olarak karadeniz müziğinin seslendirildiği bölgemizdeki yayla etkinliklerimizde  bu yıl bir ilk yaşadık. Zenginliğimize zenginlik katan sanatçımızı ilçemiz yayla etkinliğinde ağırlamaktan onur duyduk. Umarım böylesi zenginlikler diğr yayla etkinliklerimizde de sağlanır” diye konuştu.

KARADENİZ,ARABESK YETMEZ,SANAT MÜZİĞİDE OLSUN

Sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Güney alkışlar arasında sahne aldığında  Hacıkışla’da adeta yer yerinden oynadı. Katılımcılar söylenen şarkılara eşlik ederlerken bundan böyle yayla şenliklerinde karadeniz, arabesk müziğin yanı sıra sanat müziği ses sanatkarlarını da görmek istediklerini yüksek sesle dillendirmeleri dikkat çekti.