Güncel
Giriş Tarihi : 25-05-2019 21:45   Güncelleme : 27-05-2019 11:29

Allah her mahalleye böylesi muhtarlar nasip etsin

Hendek Karatoprak mahallesi muhtarı Turgut İzci, ustalık dönemim diye nitelendirdiği üçüncü döneminde mahallesine kazandırdığı yeni caminin bahçesinde iftar cemiyeti düzenledi.

Allah her mahalleye böylesi muhtarlar nasip etsin

İftar cemiyetine Hendek Jandarma Garnizon Komutanı  Yüz. Deniz Kün , 2015-2019 yılları arasından Hendek Belediye Başkanlığı yapan İrfan Püsküllü, BBP Hendek Belediye Meclis üyeleri,  yakın mahalle muhtarları, ilçe merkezinden yoğun katılımla  ile birlikte mahalli sakinleri katıldılar.

ERKEKLER AYRI BAYANLAR AYRI OTURDULAR

Caminin ön bahçesinde erkeler, arka bahçesinde de bayanlar ve çocuklar iftarlarını açtılar. İftar öncesi Hendek Müftü vekili Ömer Bayraktar ve Rasimpaşa camii imam hatibi Arif Türk hoca tarafından kuranı kerim ve ilahiler okundu. Ezanın okunması ile iftarlarını açan cemaat yapılan duanın ardından hep birlikte yeniden inşa edilen ve farklı mimari yapısıyla dikkat çeken camide akşam namazlarını ifa ettiler.  Namaz sonrasında muhtarlık binasının yanında bulunan kahvehanede çay ikramları yapılarak Ramazan sohbetleri ile son buldu.

Not: Görevini birhakkın yapanları tenzih ederim. Allah her mahalleye tutkusu makam, silah ve maaşla sınırlı kalmayan, mahallesini seven, mahallesine aşık olan böylesi muhtarlar nasip etsin. Amin…