Güncel
Giriş Tarihi : 24-05-2019 21:43   Güncelleme : 27-05-2019 11:28

Yayalar mahallesinde geleneksel iftara yoğun katılım

İlçemiz Yayalar mahallesi muhtarı olmasının yanı sıra büyük ve güçlü nakliyat taşımacılığında söz sahibi 14 nolu kamyoncular ve taşıyıcılar kooperatifi başkanlığı da yapan Hasan Ayar, mahallesinde bu yıl ikinci iftarını verdi.

Yayalar mahallesinde geleneksel iftara yoğun katılım

HER ŞEY MÜKEMMELDİ

Gelenekselleşen iftar programına Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır,  Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüz.Deniz Kün, Tüm Hendek Muhtarllar Derneği başkanı Muhtar Emin Kula,yakın köy muhtarları, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ile birlikte mahalle sakinleri katıldılar. Mahallenin küçük çocukları da ebeveynleri ile birlikte oruçlarını açtılar.

BAŞKAN VE YARDIMCISI FARKLI MASALARDA İFTAR AÇTI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu hoca efendilerin masasında yer alırken Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ise Jandarma komutanı ve muhtarların bulunduğu masada orucunu açtı.

DİN GÖREVLİLERİNCE İFTAR ÖNCESİNDE KURANI KERİM  VE İLAHİLER OKUNDU

Cami bahçesinde açık havada verilen iftar öncesinde ilçe müftü vekili Ömer Bayraktar, Rasimpaşa camii imam hatibi Arif Türk hoca ve beraberindeki din görevlileri kuranı kerim ve ilahiler okudular. İftarı düzenleyen muhtar Hasan ayar misafirleri ile yakınen ilgilenirken  mahallenin gençleri tarafından masalara yemek servisi yapıldı. Ezanın okunması ile oruçlarını açan katılımcılar iftar sonrasında hep birlikte akşam namazını ifa ettiler. Namazınn ardından  iftar cemiyetine katılan katılımcılara çay ikramında bulunuldu.