Güncel
Giriş Tarihi : 01-05-2019 08:11   Güncelleme : 01-05-2019 14:15

İlçe Başkanı Baykal, oldu bittiye DUR dedi…

Hendek aşığı AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal girişimiyle siyasilere ders verdi. Siyasetçiler ile bürokrasi arasında mekik dokuyan Baykal, uzun zamandır dolaşan ( Askerlik şubesi kaymakamlık binasına taşınacak) söylentisini sona erdirdi.

İlçe Başkanı Baykal, oldu bittiye DUR dedi…

Yetkililer, ismi açıklanmayan ancak siyasette  etkin söz sahibi bir siyasetçinin olaya mühahil olduğunu,onun girişimleri sonucu askerlik şubesinin taşınması ve boşalacak askerlik şubesi binasına da İlçe Tarım müdürlüğünün taşınması yönündeki oldu bittiye dur denildi.

ER EĞİTİM TABURUYDU

Bilindiği üzere bahse konu olan Hendek  Ulaştırma Er Eğitim Taburu alanı dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin gayretleri ile becayiş edilmiş, Kocaeli’ne yapılan bir kısım binalar karşılığında kullanım hakkı Hendek Belediyesine devredilmişti. Günümüzde pazaryeri ve sosyal tesis olarak kullanılan Ticaret Merkezi, Maliye Binası, Kaymakamlık , Adliye,Rasimpaşa camisi ve Tapu Kadastronun bulunduğu alan ilçemize Rasim paşamızın bir hediyesi olmuştur.   

BEŞERİ İLİŞKİLERİN MEYVALARI

İlerleyen süreçte de  Silahlı Kuvvetlerce  ilçe merkezinde bulunan metruk binadan ayrılarak yerini bugünkü Askerli Şubesi binası yapılmıştı. Askerlik Şube başkanlığı ve Hendek Jandarma Garnizon Komutanlığı binaları  ilçemizin yetiştirdiği  güzide insan, efsane komutan Jandarma Genel  Komutanı  Rasim Betir’in ilçemize bir armağanıdır.

RASİM PAŞA’NIN BİLİNMEYEN YÜZÜ

Efsane komutan Betir, “ paşalığa yükselmesinin ardından tüm maaşını Mehmetçik Vakfına bağışlamış, 1999 Sakarya depreminde 40’a yakınını kaybetmiş olan Betir paşa, 1999 sonrasında ise aldığı emekli maaşını ise depremzede vatandaşlara yönlendirdi.

Silah arkadaşlarının ifadesi ile; “‘‘O, tanıdığım en yardımsever insanlardan biridir. O yardıma muhtaç insanlara maaşını da bağışlar. Gerekirse elinde avucunda ne varsa da verir...’’