Magazin
Giriş Tarihi : 03-05-2018 11:26   Güncelleme : 03-05-2018 16:08

KULAKLARIMIZIN PASI SİLİNDİ

2018 yılının ilk Türk Sanat Müziği konseri büyük ilgi gördü Hendek Kaymakamlığı Hendek Halk Eğitimi Müdürlüğü Türk Sanat Müziği topluluğu yılın ilk konserinde seyircisi ile buluştu. Koroda görev alan enstruman ve ses sanatçılarının yakalarında Atatürk resmi dillerinde nağmeler vardı.

KULAKLARIMIZIN PASI SİLİNDİ

Büyük sanatkar Erol Sayan’ın parçalarından seslendirilen eserlen seyircilerden büyük beğeni toladı. Konsere Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şenay Sakal ile birlikte siyasi parti temsilcileri, STK başkanları ve ilçe halkı katıldı.

Salon küçük geliyor 600 kişilik salon istiyoruz

   Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan konserde  programın sunuculuğunu son kez icra eden Zafer Konuk, “ bizlere bu salonlar küçük geliyor, en az 600 kişilik salon yapılmasını talep ediyoruz” sözleri katılımcılardan büyük alkış alırken siyasetin ağır topu Şenay Sakal, mesajın alındığını belirterek bu isteği yetkililere ulaştıracağını söyledi.

25 değişik eser koro ve solistler tarafından seslendirildi

24 bayan ve 14 bay’dan oluşan Türk Sanat Müziği korosunca  Ayşen Cengiz’in idaresinde icra edilen konserde  seslendirilen 25 değişik eserlerden bazıları koro tarafından bazı şarkılarda solistler tarafından seslendirildi. Seslendirilen eserlere kaymakam Burhan ve Başkan vekili Şenay Sakal’ın el ve ayaklarıyla müzik ritmine tempo tuttukları gözlerden kaçmadı.

Sunuculuğu Özlem Bahadırlar Coşkun  yaptı

   Konserin  açılış konuşmasını yapan Zafer Konuk, "bundan böyle konserlerde açılış konuşmalarını kendisinin program sunucukluğunu ise  babasının bizlere emaneti olan kızımız Özlem Bahadırlar Coşkun  hanımefendi  yapacaktır” diyerek mikrofona davet etti. Gecenin sunuculuğunu ilk kez yapan Coşkun, ustalara taş çıkartırcasına yaptığı başarılı sunum seyirciler tarafından büyük kabul gördü.

Düet alkışlandı

  Gecenin son kez sunuculuğunu icra eden Zafer Konuk eşi  Neşe  Konuk ile yaptığı düet seyircilerden büyük alkış aldı.

Gece kaymakam Burhan'ın orkestra şefi  Ayşen Cengiz hanımefendiye çiçek takdimi ve koroda emeği geçenlere teşekkür konuşmasıyla son buldu.