GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2022 09:55   Güncelleme : 14-11-2022 09:33

10 KASIM TÖRENİNDE BAYRAK VE POSTER KRİZİ

Tüm yurtta olduğu gibi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84.cü ölüm yıldönümü münasebeti ile ilçemiz Cumhuriyet alanında tören düzenlendi.

10 KASIM TÖRENİNDE BAYRAK VE POSTER KRİZİ

BAYRAK VE POSTERLER SON DAKİKADA ASILDI!

Her resmi gün kutlamalarında tören alanına bayrak ve posterlerin asılması görevi Hendek Belediyesinin sorumluluğunda ancak bu kez bir ilk yaşandı ve alana asılan bayrak ve posterler tören saatine 15 dakika kala asıldı.

RÜZGAR SEBEP GÖSTERİLDİ

Yetkililer  bayrak ve posterlerin asılmasındaki gecikme ile ilgili olarak; “ erken asıldığında bayrak ve posterler rüğzgar dolayısı ile ipe dolanıyordu bu nedenle bu kez bayrak ve posterlerin asılması geciktirildi”  gerekçesini ileri sürdüler.

HİKMETİ İLAHİ!

Tören başladı ve hikmeti ilahi olsa gerek rüzgardan bayrak ve poster ipe dolanırken ulu önder Mustafa Kemal Atatürk posteri rüzgardan etkilenmedi. Bayrak ve posterlerin rüzgar sebebi ile dolanması karşısında vinç yardımıyla bayrak ve posterler tekrardan elden geçirildi.

MESLEK KURULUŞLARI VE DERNEKLER KATILMADI

Törene ilçe kaymakamı Halil İbrahim Acır, ilçe Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Belediye başkanı Turgut Babaoğlu ve Kuvvayi Milliye Dernek Başkanı Muzaffer Baş ile birlikte Hendek Jandarması, Kuvvayi Milliye Derneği üyeleri, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, daire müdürleri ve okul öğrencilerinin yanı sıra ilçe halkı duyarlılık göstererek katılırlarken sivil toğplum ve meslek kuruluşu temsilcilerinin törenlere katılmamaları ilçe halkınca halkınca tepkiyle karşılandı. 

GÖNDERDEKİ BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Tören öncesinde Atatürk anıtına Hendek kaymakamlık ve Hendek Belşediyesi çelenklerinin koyulmasınının ardından saygı duruşu, saygı duruşunu müteakiben okunan İstiklal Marşı eşliğinde  Atatürk anıtında bulunan bayraklar yarıya indirildi. Tören, bayrakların yarıya indirilmesi ile son buldu.

NOT: Törene 15 dakika kalan bayrak ve posterlerin asılmasının videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak üzerinden izleyebilirsiniz.

AdminAdmin