bizimhendek.com
MHP ADAYI KABA, DEPREM’E DİKKAT ÇEKTİ
Reklam

MHP ADAYI KABA, DEPREM’E DİKKAT ÇEKTİ

Kaba: Depreme feda edecek tek canımız yok MHP Milletvekili Adayı Mehmet Emin Kaba, "Milletvekili adayı ve İnşaat Mühendisi biri olarak, Sakarya'nın deprem gerçeğini göz ardı edemem" dedi

Hendek Güncel - 2018-06-14 13:22:56 Bu içerik 499 kez okundu.

Sakarya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve yetkililerden  çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Kaba, Sakarya'nın depreme hazır yaşaması gerektiğini kaydetti.

"Biz şehir olarak önce depreme hazırlıklı olmalıyız" diyen Kaba, "Soru işaretleri, acabalar kalmamalı. Yol haritası çıkarılmalı. Çok katlı binalara karşı yapılacaklar nelerdir, Sakarya'daki binalardan Karot alınmış mıdır? Bunlara bakmak lazım. Yalnız Milletvekili adayı olarak değil, İnşaat Mühendisi biri olarak da, Sakarya'nın deprem gerçeğini ve depreme hazır olup olmadığı konusunu göz ardı edemem. Depreme feda edeceğimiz tek canımız yok" şeklinde konuştu.

Olası bir deprem sonrası yapılacakların da hayati önem taşıyacağını ifade eden Kaba, "Halk, deprem anında ve sonrasında ne yapacak, bunlar mutlaka ele alınmalı, halk ile paylaşılmalı.  Belli bir yol haritası izlenmelidir" dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER

mеcidiyеköy escort