bizimhendek.com
Mahalleyi çöp götürüyor muhtarımız ne iş yapar?
Reklam

Mahalleyi çöp götürüyor muhtarımız ne iş yapar?

Başlıktanda anlaşılacağı üzere mahalle sakinleri muhtarlarını görememek bir yana muhtarın mahallenin sorunlarına kayıtsız kaldığını iddia ettiler. Bahse konu olan mahalle Akova mahallesi Hantek konutları.

Hendek Güncel - 2018-04-17 15:10:12 Bu içerik 1052 kez okundu.

    Dönemin Belediye başkanı Ali İnci tarafından çok ucuz para ile vatandaşların ev sahibi olduğu bir mahalle. Amirinden memuruna fabrikatöründen işçisine, öğrencisinden  öğretmenine toplumun her meslek dalından ve her etnik kökenin ikamet ettiği bir mahalle burası.

    Mahalle muhtarı İbrahim Korkmaz’ın vefatı sonrasında 5 Haziran 2016 tarihinde  yapılan ara muhtarlık seçiminde muhtarlığı kazanan Volkan Yemenici olmuştu.

    O günden bu güne mahallenin çöp sorunu nedense biteceğine tam tersine her gün artarak devam etmesi mahalle sakinlerinin öfkelenmesine yol açtı.  Geniş park alanlarına sahip Hantek konutlarında ikamet eden vatandaşlar;   “yollar bir kenara  araç duraklarındaki çöp kirliliği karşısında  ne yazıkki mahalle muhtarımızdan bir gayret görmüyoruz. İlçemizin nezih bir mahallesi Hantek konutlarındaki bu çirkinlik ve kötü çöp kokularına mahkum edilmiş olmamızı bizler haketmiyoruz. İlçemiz genelinde yaklaşık son 5-6 aydır temizlik konusunda bariz bir şekilde iyileştirme mevcut. Çöplerin zamanında toplanıyor olması, otların yetkililerce biçilmesi temizlik hizmetinin ilçede başarılı bir şekilde sürdüğünün göstergesi.

   Birde buna ilaveten temizlik işlerine alınan ve ilçede Alo Çöp olarak akıllarda kalan çöp toplama aracı sayesinde temizlik had safhada iken bizim mahallemizde sokakların, çocuk parklarının, yolcu parklarının çöp içerisinde olması oldukça dikkat çekici.  İlçedeki diğer mahalle muhtarları mahalleleri için büyük çalışma sarfederlerken bizim mahalle muhtarımızı bulamayışımız ve sorunlara duyarsız kalmasını anlamakta zorluk çekiyor ve  (Muhtar ne iş yapar?”) söylemi ile protesto ediyoruz dediler.   

 

 

 

 

Sende Yorumla...

levent

tamam muhtar görevini yapmıyoda millet olarak neden oraya çöp atarlarki anlamış değilim. 9 ay önce
DİĞER HABERLER