bizimhendek.com
Advert
MUTLU BAYRAMLAR..
admin

MUTLU BAYRAMLAR..

Bu içerik 585 kez okundu.
Reklam

Bir bayram sabahı daha..Kurban bayramı ..Her yıl olduğu gibi bu yılda hava bulutlu..Çocukken babaannemin dediği gibi yağmur yağacak 

ve kurban kanları temizlenecek..Böyle inanırım ben. Yağmasa şaşırırım..

Çocukluğumdan kalma bayrama dair unutmadığım anılarım var hafızamda..İlk aklıma gelen sabah   adet olduğu üzere erkekler bayram namazından hemen sonra mezarığa gideceğinden onlarla karşılaşmamak için annem ve babaannemle sabahın 6 sında elimizde yasin cüzları ve mezarın üzerine kuşlar yesin diye atacağımız pirinçlerle birlikte yollara düşerdik..

 Bayramdan birkaç gün önce kardeşim,kuzenim ve  annelerimizle alışverişe çıkıp yeni kıyafetler ve bir çift ayakabı alır,bayram sabahı annelerimizin özenle ütülediği giysilerimizi büyük bir keyifle giyer,örülmüş ya da sıkı sıkı toplanmış saçlarımıza yine annenelerimiz İle özenle satın aldığımız kurdela tokalarımızı saçlarımıza takardık.Bayram haftası babaannelerimizin açtığı baklavaları hiç kilo alma kaygısı olmadan bir güzel mideye indirirdik...Almanya dan istanbul dan gelen akrabalarımızın,özelliklede babaannemin neşeli kahkahaları çınlardı evimizde..

Ne zaman ki büyüdüm ,sevdiklerimi teker teker kaybetmeye başladım anlamını yitirmeye başladı bayramlar..Bayram dediğin insanın sevdikleri yanınca olunca güzelmiş meğer..

.Ve şimdi küçük oğlum büyüdü..Kızkardeşiminde bir oğlu oldu ve o da tesee diye seslenmeye,Berk abisiyle güreşmeye hatta bücürük boyuyla onunla boy ölçüşmeye başladı...Çocuklarımız beni ve kardeşimin yerini almaya başladılar..Bizim çocukların bayram anlayışları daha farklı ... Bizim çocukluğumuzun aksine alınan yeni giysiler değil  onları heyecanlandıran.Bayram harçlıklarıyla alacakları ve 2 hafta sonra sıkılıp köşeye atacakları elektronik aletlere sahip olabilmek..

Bayram dediğin sevdiklerin yanında olunca,onların varlığını iliklerinin içinde hissedince güzel..Sevdiklerinizle nice mutlu bayramlar...

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!