bizimhendek.com
Advert
AH BU DİZİLER EVLİLİK DÜŞMANI....
admin

AH BU DİZİLER EVLİLİK DÜŞMANI....

Bu içerik 650 kez okundu.
Reklam

 

 

Bundan 25 yıl kadar önce evlilikler  çok daha uzun sürermiş.Evliliğin belli başlı kuralları varmış,taraflar bunları yerine getirdiğinde bir sorun çıkmazmış..Eğer kocanız çalışıyor,sizi dövmüyor,kumar oynamıyor ve içkisi de yoksa ideal erkekmiş.Kadın da çocuğuna bakıyor,ev işlerini yapıyorsa ideal kadınmış..

Ve birgün evlere televizyon denilen bir kutu gelmiş..Akşamları kocaları kahveye gittikten sonra evde arkadaşlarıyla oturup patlamış mısırlarını yiyen,çaylarını yudumlayan kadınlar ;eşleri,çocukları,arkadaşları hakkında sohbetler ederken  dizi karakterlerini kendilerini sohbet konusu eder olmuşlar..

Dizilerde ki erkek karekterler  genellikle  yakışıklı,zengin,romantik,anlayışlı erkeklermiş.Evde ki kocalarından çok farklıymışlar.Özellikle ilgiye hasret ev kadınlarımız evdeki kocalarınında bu dizi karekterindeki erkeklere benzemesini özellikle de romantik ve ilgili bir erkek olmasını ister olmuşlar..

Evde ki kocalarından;doğumgünü,evlilik yıldönümü,hatta çıkma yıldönümünü hatırlamasını istemişler..

Ne kadar çabalasalarda kocaları birtürlü dizilerde ki adamlara benzemiyormuş..

Eşlerinin değişimine meraklanan erkeklerse dizilere bir göz atmışlar;dizilerdeki kadınlar evlerinde ki eşlerinden daha bakımlı,daha alımlı ve kibrit çöpü kıvamındaymışlar.Erkeklerse,evde ki eşlerinden de aynısını beklerlerse faturanın kendilerine patlayacağını anladıklarından dizi kadın işidir deyip maçlarını izlemeye devam etmişler..İşte en büyük hatayı da burada yapmışlar..Erkekler pek değişmemiş,evdeki hatunun bu kadar değişmesine de pek anlam verememişler. Ama dizi müptelası olan,kendilerini  ve eşlerini dizilerdeki karekterlerle eşleştiren  evdeki hanımlar dizilerde gördükleri kadın karekterlere özenir olmuşlar.Onlar gibi yaşamak,ilgi görmek hakkımız deyip evdeki kocalarından sıkılmış,şikayet etmeye başlamış,hatta ayrılmaya karar vermişler..

İşte dostlar,bence evliliklerin sona ermesi büyük ölçüde dizilerin suçu..Belki de erkekler biraz maçı bırakıp dizi izlemeli.Evde ki hanımları ne istiyor biraz dizilere bakıp örnek almalı..Dizilerden kurtuluş yok:)

Kadınlarda dizilerde ki erkek karakterlerin yalnızca bir masal olduğunun farkına varmalı….

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!