bizimhendek.com
Advert
YENİ BİR KIRIŞIKLIK DAHA VE ACI ÇİKOLATA
admin

YENİ BİR KIRIŞIKLIK DAHA VE ACI ÇİKOLATA

Bu içerik 568 kez okundu.
Reklam

 

 

Güzelliğime düşkün olduğumdan,genellikle saat 11 gibi uyurum. Geç yatan,uykusuz kalan insanın çabuk yaşlandığına inanırım. Gece yarılarına kadar oturduğunu bildiğim,ya da gece hayatı fazla olan insanların kendilerine en büyük kötülüğü yaptığını düşünürüm. Bana göre kadın toplantılarında yediğimiz ,börek ve pastalar uykusuz kalmaktan daha iyidir.Aldığınız fazla kalorileri spor yapıp yakabilirsiniz ama yatağa gece yarıları girdiğinizde hücre yenilenmesi saatini kaçırır,kırışıklarınıza bir çizgi daha ekler ve bir daha dinlenseniz bile o yıpranmışlığı onaramazsınız.

Dün gece cildime bir kırışıklık daha  ekledim.Bir türlü uyku tutmadı,tek uyku tutmayan ben değildim.Oğlum da nedenini yarın söylerim dediği bir sebepten sürekli uyandı.Baktım uyuyamayacağım,yaklaşık bir aydır elime sürmediğim romanımı okumaya karar verdim ben de. Adı Acı çikolata. Üç genç kızın aşk ve macera dolu hikayesi yazıyor kapağında…20 li yaşlarda 3 genç kızın hikayesi anlatılıyor..

20′li yaşlarda hayatımızda  ne kadar cesur kararlar aldığımızı,nasıl da düşünmeden sadece birinden hoşlandığımız için anne babamıza boyumuzdan büyük yalanlar söylediğimizi anımsadım kitabı okurken. O yaşlarda lunaparkta kamikazeye binmek en maceralı şeylerden biriyken,30 lu yaşlara gelip çoluk çocuğa karıştığımda balerine bile binemediğimi …Çocuk sahibi olmak beni hayata insanlara karşı daha güçlü, tehlikeli ya da macera içeren olaylara karşı daha korkak yapmıştı..  Oğlum asla kamikazeye ,uçan salıncağa binmesin istiyorum ya koparsa….Sadece benim kullandığım arabada yolculuk yapsın,tatilde benim yanımda olsun ona en iyi ben bakarım çünkü..İçinde oğlumun olduğu arabayı en dikkatli ben kullanırım,yanında ben olursam başına kötü birşey gelmez..Annelik koruma iç güdümü fazlasıyla geliştirmişti.

Sonra annemin de beni aynı psikolojiyle büyüttüğünü hatırladım..Okuldan geç döndüğüm de o zamanlar cep telefonu olmadığından beni otobüs duraklarında beklediğini,merak edecek ne var otobüsü kaçırdım dediğimi. Başka insanlara güvenmeyip sadece kendi yatağımda yatmamı istemesini …

Saat 03.20 oluyor nihayet uykum geldi her ne kadar diğer güne bir fazla kırışıklıkla girmiş olsam da:))

Hayırlı sabahlar…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ