bizimhendek.com
Advert
Advert
Valimize Haksızlık Yapıldı
admin

Valimize Haksızlık Yapıldı

Bu içerik 452 kez okundu.
Reklam
Kararnamede valimiz merkeze alındı. Bana göre kendisine büyük haksızlık yapıldı. Neden mi? Hemen anlatayım.

Valimiz Hüseyin Atak yaklaşık 3 yıldan beri İlimizde görev yapıyor. Bu üç yıl içinde valimiz çok önemli hizmetlere imzasını attı. Valimizin üç yıl içinde Sakarya’da yaptıklarını tek tek anlatamam ama Akyazı’ya kazındırdıklarını tek tek yazabilirim.


Bir defa Valimiz göreve başladıktan sonra Akyazı 5 ilköğretim okuluna, 9 köy konağına ve 4 köprüye kavuşmuş. Ayrıca yine bu üç yıl içinde birçok yol ya asfaltlanmış ya da alt yapı çalışması görmüş. Kısaca Valimizin görev yaptığı süre içinde Akyazı önemli hizmetleri alma şansı bulmuş.


Şimdi bu kadar kısa sürede bu kadar önemli hizmetlere imzasını atmış ve başarılı olmuş valimizin bizden alınıp bir başka Vilayete Vali olarak atanması gerekirken, merkeze alınmasını ben büyük bir haksızlık olarak değerlendiriyorum.


Süper beyefendi ve çok çalışkan olan Valimizin hizmet konusundaki başarısı tartışılmaz ama Valimizin tartışılacak bir eksiği vardı. Aslında ona eksiklik dememek, mütevazılık demek lazım ama Valimizin bu mükemmel duruşunu anlayan olmadığı için eksiklik demek zorunda kalıyorum.


Valimizin demek zorunda kaldığım tek eksiği şuydu “ Yaptıklarını boy boy resimlerle süslenmiş gazete manşetlerine taşımaması ve reklam yapmaması” Bir insan ancak bu kadar mütevazi olabilir diye düşünüyorum.


Sayın Valimizin hiç belenmeyen bir zamanda çıkan tayininden milletvekillerinin “Bizim haberimiz olmadı” demeleri de dikkat çekici.


Milletvekillerinin yapılan atamadan hakikaten haberleri yoksa bunun hesabını sormalılar. Özellikle de kendi bilgileri dışında atamayı yapanı bulup ismini kamuoyuna deşifre etmeliler. Bunu yapmazlarsa hem vebal altında kalırlar hem de kimseyi inandıramazlar.


Aldığım bilgi şayet doğru ise iktidar partisine mensup milletvekilleri önceki gece Maltepe’de bir araya gelip bazı kararlar almışlar. Alınan kararlar arasında yeni Valimize tavır konulması da varmış. Bana göre bu karar yanlış bir karar. Doğrusu şu olmalı; Yeni Valiye tavır koyacaklarına atamayı yaptıranı bulup ona tavır koymalılar.


Üç yıl gibi kısa sürede çok başarılı hizmetlere imzasını atmış, süper beyefendi Valimizi erken kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Sayın Valimiz de böylesine bir atama beklemediği için kendilerinin de üzgün olduğunu tahmin edebiliyorum.


Burası Türkiye. Burada her zaman her şey olabilir. Bu atama gibi. Valimize Sakarya’mıza ve özellikle de Akyazı’mıza kazandırdığı eserler için ve verdiği hizmetler için hem bir gazeteci olarak hem de bir Akyazılı olarak teşekkür ediyorum. Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve bol şans diliyorum.


Sayın Valim konuyu şöyle noktalamak istiyorum; Biz Akyazılılar gelecekte geriye dönüp baktığımızda Hüseyin Atak isminde çalışkan, üretken, Devletin imkanlarını en iyi şekilde ve adil biçimde kullanan ve hepsinden de önemlisi süper beyefendi bir Valimiz vardı. Çok başarılı ve önemli hizmetler getirmesine rağmen o zaman iktidarda olan partiye mensup 5 milletvekili onu görevde bırakmayı başaramadı diyeceğimizden emin olabilirsiniz.
                                                           ++++
Dün gece İstanbul’daydım. Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Diyalog Platformu tarafından İstanbul Başkonsolosluğu binasında düzenlenen “dostluk ve kardeşlik” gecesine katıldım.


Geceye kısa sürede önemli mesafe kat etmiş Akyazı’da ve Sakarya’da bulunduğu zamanlarda ayakkabı ticareti ile uğraşan İmparator lakaplı Mehmet Emin Dursun’un daveti ile katıldım.


Aynı geceye benim dışımda belediye başkanı Yaşar Yazıcı, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sezai Matur, Belediye Meclis üyesi Av. Ali Ateş ve Akyazılı iş adamı Turan Gürel’de katıldı.


Gece gerek organizasyon ve gerekse hazırlanması bakımından güzeldi. Yapılan konuşmalar iki dost ülke arasındaki ticari bağları güçlendirici mahiyetteydi. O bakımdan konuşmalarda güzeldi diyorum.


Gecenin benim için başka güzelliği şuydu; İmparator unvanlı Mehmet Emin Dursun’un Rusya ve dağıldıktan sonra oluşan diğer Devletlerle olan yakın işbirliği sonucu ulaştığı noktaydı.


Akyazı’da yetişmiş, büyümüş ve ekmeğini yemiş, suyunu içmiş bir kardeşimizin böyle bir konuma gelmiş olması beni sevindirdi diyebilirim.


Katıldığım güzel gecede eski dostlara rastlamak da beni sevindirdi. Kimdi onlar diye sorarsanız bende size bizde görev yapmış savcılarımızdan Ertaç Giray ve Atilla Akbey derim.


Sonuç olarak güzel bir gece geçirdiğimi söylemeliyim. Bir taraftan Rusya Federasyonu Devlet Sanatçısı Akhmed Akhmedov’un o müthiş sesiyle Türkçe söylediği şarkılar kulağımın pasını silerken, bir taraftan da eskimeyen dostlarla bir kez daha buluşmak beni son derece mutlu etti.
                                                          ++++


Temizlik İmandandır derler. Müslümanlar için temizlik olmazsa olmazlardandır ve de en önemlisidir.


Temizlik konusunda herkes üzerine düşeni yapmalı. İnsanlar önce oturdukları ve yaşadıkları yerleri, sonra bulundukları mekanların etraflarını temiz tutmalı ki, her tarafımız temiz olsun ve böylece yüce dinimizin temizlikle ilgili emirleri de yerine getirilmiş olsun.


Geçen günlerde yazdığım bir yazımda Anne ve Baba hakkından bahseden Gazi Süleyman Paşa Camii İmam Hatibi Hüseyin Harputoğlu’ndan bahsetmiş, yaptığı güzel konuşma nedeniyle de kendisini kutlamıştım. Bugün de yine bir başka İmam Hatibimizi temizlik konusunda yaptığı konuşmadan ötürü kutlamak istiyorum.


Kutlamak istediğim İmam Hatip Abdurahman Bakır. Merkez Çarşı camiinde (Baraka camii) görev yapıyor. Bir öğle namazı öncesi cami cemaatını temizlik konusunda uyardı. Dedi ki; Ey cemaat camiye temiz elbiselerinizle gelin. Terliyseniz namaza gelmeden önce mutlaka duş alın ve çamaşırlarınızı değiştiriniz. Mevsim nedeniyle çoraplarınızı sık sık değiştirin ve ayaklarınızın kokmasını önleyiniz. Özellikle de çıplak ayakla çorapsız olarak camiye girmeyiniz. Ayaklarınızda her türlü mikrop ya da hastalık olabilir. Secdeye giden cemaata ayaklarınızda ki mikroplar veya hastalık bulaşabilir dedi.


Daha ne diyecekti ki, söylenmesi gerekenleri bir çırpıda söyledi. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az derler ya, anlamak isteyenler mutlaka anlamışlardır. Öyleyse hocamızın söylediklerini hiçbir zaman unutmayalım ve mutlaka uygulayalım. Zaten dinimizde öyle emretmiyor mu?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZGENUR AVCIL’A BÜYÜK İKRAMİYE !
ÖZGENUR AVCIL’A BÜYÜK İKRAMİYE !
Boksçularımıza maşallah diyelim
Boksçularımıza maşallah diyelim