bizimhendek.com
Advert
BAŞKAN, NE DEDİNDE YAZMADIK?
admin

BAŞKAN, NE DEDİNDE YAZMADIK?

Bu içerik 504 kez okundu.
Reklam

Önceki gün Hendek CHP ilçe teşkilatını ziyaret eden, akabinden ilçe esnafını ziyaret ederek vatandaşla sıkı diyalog kuran Sakarya CHP milletvekili Engin Özkoç ve  Sakarya CHP il başkanı Ecevit Keleş ilçe esnafı tarafından sevgiyle karşılandı. Bizde bu sevgi seli,sıcak ilişki dolayısıyla haberimizin başlığını “işte özlenen vekil” olarak verdik.

    Aynı gün esnaf ziyaretlerinde önceki yıllarda olduğu gibi, Hendek CHP ilçe örgütü aylık bülten hazırlamış ve partilileri aracılığı ile halka dağıttı. Bültenin  birinci sayfasının sol üst köşesinde Hendek ilçe başkanı Selami Karakadı tarafından kaleme alınan açıklamada “ülkemizdeki yazılı basını elinde bulunduranların büyük bir kısmı ya ekonomik çıkarları ya da iktidarın baskıları sonucu tarafsız ve eleştirici özelliklerini yitirmişlerdir. Bu nedenle  CHP Hendek ilçe örgütü olarak ilçemizdeki siyasi gelişmeleri ve uygulamaları aktarabilmek için  aylık bülten çıkarma kararı aldık” diyerek aklınca bizi iktidarın yalakası, iktidarın çanak yalayıcısı ve hatta  iktidarın kalemşörü olarak göstermekde bir beis görmediniz.Ya da bizi iktidarın sindirdiği bir gazeteci olarak gösterdiniz.

     Oysa, 2002 yılında yayın hayatına başladığımız Hendek Şafak gazetesi yeri geldiğinde iktidarı, yeri geldiğinde muhalefeti  etik kurallar çerçevesi içersinde acımasızca eleştirmiştir. Bilinmelidir ki, bu meyanda Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde  Türkiye Cumhuriyeti kanunları içersinde  legal olarak kurulan tüm siyasi partilere eşit uzaklıktayız. Her ne kadar bugün BTP’ye karşı hissi davranarak günah keçisi ilan ediyor, eleştiri oklarımızın hedefi yapıyorsak da eğer BTP ilçemizde bürosunu açar ve bize de kanunlar çerçevesinde suç oluşturmayacak bir açıklamada bulunur ise onu da yayınlamaktan imtina etmeyiz. O nedenle bizden kendi partiliniz gibi bir tavır sergilememizi beklemeyiniz. Siz, belediyenin ihalelerini takip etmeyi zul addedip, belediye başkanına yazılı önerge vermeyi siyaset olarak mı görüyorsunuz ? Muhalefet partisi olarak ilçenin sorunlarına sahip çıkışınız böylemi olmalı ? İlçe halkına böyle mi önderlik edeceksiniz?

Partiniz bünyesinde yeterince oturtamadığınızın , işlerlik kazandıramadığınız “basın bürosu”  nun eksikliğini basını suçlayarak giderme telaşınızı anlamakda güçlük çekiyorum.

Sayın Hendek CHP ilçe başkanı Selami Karakadı...

2002 yılından bu güne geçen süre zarfında  partinizin ilçe başkanı ya da yönetim kurulu üyesi,ya da belediye meclis üyesi sıfatıyla hangi açıklamada bulundunuz  da bu açıklama, beyanat gazetemizde yer bulmadı ?

Ve  sebebi her ne olursa olsun partiniz tarafından dile getirilen hangi siyasi gelişme ve uygulama gazetemizde okuyucuya aktarılmadı ?

Sayın Karakadı, siyasi ikballeriniz uğruna gazetemizi alet etmenizden şahsım adına üzüntü duydum. Sosyal demokrat olduğu iddiasında bulunan sizlerin bu tür söylemlerde bulunması sizi büyütmeyecektir. Bizleri, gerçekleri yansıtmamakla, gerçekleri çarpıtmakla suçlamanızı akıl tutulması olarak addediyor ve sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ