bizimhendek.com
Advert
Yine Atlatılmayalım
admin

Yine Atlatılmayalım

Bu içerik 510 kez okundu.
Reklam
Basından takip edebildiğim kadar Büyükşehir belediyesi asfalt sezonunu açmış. İlçeler bazında ilk çalışmayı da her zaman olduğu gibi yine Karapürçek İlçesinden başlatmış. İşin aslına baktığınızda bu haber güzel bir haber olmasına rağmen ben yine de endişeliyim.

Endişem şu; Akyazı geçmiş yıllarda şu asfalt konusunda daima üvey evlat muamelesi görmüş. Bu yıl olduğu gibi geçmiş yıllarda da Karapürçek ilçemizden başlatılan asfalt çalışmaları bu ilçede tamamlandıktan sonra Akyazı bir şekilde bertaraf edilerek ya da yok sayılarak birden Hendek İlçemize geçivermiş. Dolayısıyla koskoca Akyazı asfalttan yararlanan İlçeler arasındaki yerini alamamış. İşte benim endişem bu.


Hizmet alma konusunda Yaşar Yazıcıya bazı önerilerim olacak. İlk önerim bu yıl ne yap et Akyazı’yı hizmete doyur. İkinci önerim bugüne kadar büyükşehirle daima iyi geçinmek istedin ve tüm taleplerini de bu iyi niyet düşüncesi içinde ilettin. Senin bu iyi niyetini anlayan olmadı ve dolayısıyla beklediğin hizmeti ve istediklerini de alamadın.


İsteklerini yine aynı çizgide iletirsen dün olduğu gibi bugünde alamayacağın açık. Öyleyse bana göre yapman gereken şu olmalı; Akyazı’da yaşayan herkesi arkana alıp gerektiğinde de masaya vurarak hak ettiklerini almak. Bunları yaparken de sesinin gür çıkmasına özen göstermen.lazım.


İkinci önerim;  Bizim seçip gönderdiğimiz vekilden artık umudunu kesmelisin. Onun sana en küçük bir yararı olmaz. O şimdi tekrar nasıl seçilebilirimi düşünüyor. Zaten Akyazı’yı düşünmediği gibi Akyazı’ya geldiği bile yok. Baksana hiçbir katkısı olmamasına rağmen boy boy resimleri başka ilçelerde ve başka belediye başkanları ile birlikte çektiriyor. Dünkü Yenihaber gazetesine bakarsan o resimlerden birini görebilirsin.


Üçüncü tavsiyem; Artık önünü görmelisin. Arkana hiç bakmadan çalışmalı ve sana oy verip o önemli göreve getirenleri düşünerek ve onlara mahcup olmamayı hedefleyerek çok çalışmalısın. İş yapmalısın. Hizmet getirmelisin. Çeşitli sebeplerden dolayı bugüne kadar yapman gerekip de yapamadıklarını çok kısa zaman içerisinde yapmalısın.


Son önerim ise şu; Sana üvey evlat muamelesi yapanlarla ya da yapmaya çalışanlarla mücadele etmelisin. Asla yılmamalısın. Mücadeleyi yaparken mutlaka Akyazılıları ve Akyazı kamuoyunu arkana almalısın. Eğer bunları yaparsan sana üvey evlat muamelesi yapmak isteyenlere bir şekilde mani olmuş olursun. Olamazsan da arkandaki o güçle sen kendi kendine bile her şeyi yapabilecek noktaya gelirsin.


Bir önerim de Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na olacak.” Sayın başkan bu yıl bize sakın ha üvey evlat muamelesi yapma. Büyükşehir olarak getirmen gereken hizmetleri adil ölçüler içinde getir ve o hizmetlerden bizi mahrum bırakma.”
                                                                 +++++  


Çarşamba günkü yazımda SESOB seçimlerine değinmiş ve SESOB yönetimine almadığı Osman Akcan’la ilgili olarak da nereye kadar dostluk demiştim.


SESOB başkanı Sayın Alişan yazımın yayınlandığı gün beni telefonla aradı. Uzun uzun konuyu konuştuk. Tamamını yazma şansım yok ama özellikle Osman Akcan’la ilgili kısmını sizlerle paylaşmak isterim.


Sayın Alişan Osman Akcan için aynen şu tabiri kullandı “O adam gibi adamdır. Sırtımı yaslayabileceğim ender dostlarımdan biridir”  Bu ifadeler elbette ki herkes için söylenmez. Osman Akcan bu sözleri hak edecek icraatlar yaptı ki Sayın Alişan da o sözleri söylüyor.


Bizim konumuz aslında o değil. Bizim konumuz bir önceki dönem de Osman Akcan için o benim olmazsa olmazlardanımdır diyen Sayın Alişan’ın bu dönem hem de rakibi yokken yönetime neden almadığıydı.


Hasan Alişan bu konuyu şöyle değerlendirdi “ Dönmekte olan dişlileri zaman zaman değiştirmek lazım. Sırada bekleyen bir çok arkadaşımız var onlara da yer vermek ve onlara da hizmet imkanı sağlamak lazım. Bu söylediklerimin gerçekleşebilmesi içinde işe bir yerden başlamak lazım”    


Sayın Alişan sadece bazı ilçelerde bir veya iki oda var. Onlardan birer yönetim kurulu üyesi alıyorsun. Akyazı’da 9 oda ve 65 delege var neden bir yönetim kurulu üyesi alıyorsun şeklindeki soruma “ Akyazı’dan üç denetim kurulu üyesi aldım”


Alınan kararlara elbette ki saygılıyız. Çarşamba günkü yazımda da ifade ettiğim gibi ben Osman Akcan’ın avukatı değilim. O kendini her platformda savunur. Ben sadece yapılanın şık olmadığını dostluğun pazara kadar değil mezara kadar gitmesi gerektiğini bir kez daha ilgililere hatırlatmak istedim. Yazıyı da o nedenle yazmıştım.


Hasan Alişan’a ilgisinden ve duyarlılığından ötürü ve özellikle de cevap verme ve beni arama nedenini anlatırken kullandığı sözler için teşekkür etmeyi kendime görev sayıyorum.
                                                        +++++


Havalar açtı pırpırlar ve motosikletler de ortaya çıktı. Onların ortaya çıkması ile kaza haberleri de ardı ardına gelmeye başladı. En son Cuma günü Beldibi köyümüzde meydana gelen pırpır kazasında bir kişi öldü bir kişi de ağır şekilde yaralandı.


Sadece tarla Ziraatında kullanılması ve trafiğe çıkmaması gereken pırpır traktörler ana yollarda adete cirit atıyor. Taktıkları bazı aparatlarla seri hale getirilen pırpırlar otomobillerle yarış ediyor.


Motosikletler ise apayrı bir dert. O kadar başıboşlar ki, onlarda ana caddelerde cirit atıyor ve trafikte büyük tehlikeler yaratıyor. Tehlikenin dışında öylesine gürültü yapıyorlar ki, o gürültüye dayanmak mümkün değil.


Her iki konuyu kış mevsiminden ilkbahara ve yaz mevsimine geçişlerde sürekli olarak dile getiriyoruz. Dinleyen olmadığı için biz yazdığımız sizlerde okuduğunuzla kalıyorsunuz.


Artık daha fazla can yanmamalı. Daha fazla acı yaşanmamalı diyorsak bu olumsuzluğa yetkililer mutlaka el koymalı diyorum.


Tabi yetkililer el koyarken pırpırları ya da motosikletleri elinden alınanlara da siyasiler ve özellikle de iktidar partisi ilçe başkanı ile yönetimi ve ilçe genelinde sözü geçenlerin sahip çıkmaması gerektiğini de hatırlatmakta yarar görüyorum.
                                                        ++++++11 Mayıs 2009 annemin vefat ettiği gün. Vefatının üzerinden bir yıl geçti. Hem de çok çabuk. Sene-i devriyesi nedeniyle evimizin bahçesinde bir okuma yapıldı. Her zaman ki gibi Perşembe günkü annemizi anma günümüzde de dostlarımız bizi yalnız bırakmadı ve yaptığımız davete icabet ederek bizi sevindirdi ve acımıza ortak oldu.


Belki unuttuğum olabilir endişesi taşıdığım için bugün burada katılanları tek tek isimlendirip teşekkür etme yerine, tüm katılanlara, hatta katılamayıp gönülleri bizimle olanlara toplu olarak teşekkür etmek istiyorum.


Evet sevgili büyüklerim, küçüklerim, emsallerim, dostlarım, arkadaşlarım, akrabalarım, komşularım hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?