bizimhendek.com
Advert
Advert
SİYASET DİK DURUŞ İSTER
admin

SİYASET DİK DURUŞ İSTER

Bu içerik 616 kez okundu.
Reklam

Bilindiği üzere ilçemize gelen Ak parti milletvekili adayları teşkilatı, ardından belediyeyi, sonra kaymakamlığı ve oradan da muhtarlar derneğini ziyaret ederek  tanıtımlarını yapmışlardı. Kaymakamlık makamında Hendek belediye başkanı Ali İnci’nin belediyede gerçekleştirmek istediği ancak zamanın darlığı ve alınan randevuya geç kalmamak adına  “nazar boncuğu” konusu yaşanmış bu haber Ulusal basın dahil olmak üzere Sakarya yerel basınında da polemik konusu yaşanmasına neden olmuştu.


Yaşananların doğruluğunu eğriliğini tartışmayacağım ancak sonrasında yaşananlar var ki evlere şenlik…


Ertesi gün  bir haber sonrası büroma geldim. Baktım  klavyenin üzerinde  CHP’ye  ait  antedli  kağıt var.CHP’den uyarı başlığı altında yapılan olayın yanlışlığına dikkat çekiliyor ve ilçemiz kaymakamını kınadıklarını beyan ediyorlar. Büroda oğluma sordum ? Oğlum bu nedir? Kim getirdi ? Bu ne olacak ? sorularına aldığım yanıt, “CHP ilçe başkanlığından gönderildiğini, net ortamında ve gazetemizde yayınlanması istenmiş. Emriniz olur sayın Metin Öztürk…


 


Gelelim sadede…Bildiri yayınlanacak yahut kınama yayınlanması isteniyor ise benim GSM telefonum her yerde var istenilir ise bulunabilir, aranıp bilgi verilebilir. Böyle bir şey yok. Ya ne var ? Bu yayınlansın!!!


 


Bir kere bir siyasi parti veyahut tüzel kişilik böylesi bir “ona göre resmi evrak” oysa çöp kağıdından başka bir şey olamaz. Çünkü günümüz teknolojisinde her birey  böylesi bir antedli kağıda  istediği parti,kurum veyahut tüzel kişilik adına  dizayn edebilir. Bende sazanım ya hemen balıklama dalacağım. Bunun adına şark kurnazlığı denir. Bunun adına basını kendi emelleri adına kullanmak denir. Gitsin kullanabileceği net sitelerine oltayı onlara atsın. Zaten aynı kınama refikimiz diğer sitede mevcut.


 


Şimdi  soruyorum. Etik değerlerin saygınlığından dem vuracaksın, kaymakamlıkta yaşananlar için   “devlete olan güveni sarsmıştır” diyeceksin, kaymakam Ayhan’ın eşit durmadığını iddia ederek kınayacaksın sonra da  milletvekili adaylarını bilgilendirirken ziyarette öğreniyoruz ki  “ilçe kaymakamımızın samimiyetine güveniyorum” diyeceksin .Bir kere siz kendinizle çelişiyorsunuz. Şayet siz sözde bildiride belirttiğiniz sözleri bürokrasi terbiyesi çerçevesinde kaymakam beyin yüzüne söyleme cesaretinde bulunabilseydiniz  sizi bu dik duruşunuzdan dolayı alkışlardım. Ama siz ne yaptınız ? Yüz yüze  söyleyemeyeceğiniz ifadeleri basın yoluyla mı söyleyeceksiniz? Bunun adı da siyaset olacak öyle mi ? Adama derler ki;  “ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün” Şu unutulmamalı siyaset birikim ister deney ister hepsinden önemlisi dik duruş ister  maalesef bu dik duruş gösterilemediğinden bugün vatandaşın siyaset kurumuna güveni kalmamıştır. Bunu düzeltecek olanda yine siyasilerdir.


 


Kimsenin , bir siyasi partinin ilçe başkanı da olsa CHP gibi köklü bir siyasi geçmişi olan CHP’yi küçük düşürmeye hakkının olmadığına inanıyorum.


 


Şunu açıkça ifade edeyim ki bazı siyasilerimiz “siyaset okullarına “ gidiyorlar. Yaşananlara şahit oldukdan sonra  gerçekten gidilmesi elzem.


Bana göre sayın Metin Öztürk, siz acilen bir siyaset okuluna gidiniz ve gerek gazetelere gerekse haber kanallarına ya da net sitelerine partiniz adına gönderdiğiniz evrakın bir değer ifade etmesini istiyor ve dikkate alınmasını istiyorsanız o belgenin altına partinizin kaşesini ve parti başkanı olarak  ıslak imzanızı atınız, atınız ki bende sizin samimiyetinize, dediklerinizin ardında duracağına inanayım. Lütfen biraz gerçekçi olun ya.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER